3 יורו לבקבוק שתייה בפריס? אפשר גם בפחות!


תראו, אני יכולה לסנגר על העיר שלי בהרבה תחומים, אין ספק שהיא מצאה לה סניגורית שמתפקדת 24/7 ללא תשלום, כולל שבתות וחגים. עם זאת, יש תחום אחד בו אני לא יכולה להגיד שהעולם טועה ופריס צודקת - פריס יקרה. אין ספק שעלות השהות או המחיה בפריס איננה זולה, טוב נו, יקרה. מדובר בבירה אירופאית מפונפנת, אשר מפרגנת לעצמה, בטוחה בעצמה ויודעת מה היא שווה. כולם מקטרים שפריס יקרה, אבל למרות זאת כולם גם מגיעים אליה (אחרת איך הם יודעים שהיא כל כך יקרה). כמובן, שמי שיש בידיו את המצלצלים ללא הגבלה, הרי שלא כל כך מפריע לו אם ירכוש מים מינרלים ב 3 יורו לבקבוק קטן או בחצי יורו...אבל רובנו, מגיעים לפריס ומחפשים דרכים ליהנות בה ובמקביל לשרוד את הביקור מבחינה כלכלית.

כמו בכל טיול לעיר אירופאית, גם בפריס ההוצאות נחלקות לכמה תחומים מרכזיים - כניסה לאתרים, תחבורה, אוכל ושתיה ומה שישראלים אוהבים לכנות, בזבוזים. לעניין ההוצאה האחרונה שציינתי, הבזבוזים, אני לא חושבת שזו כותרת ראויה, לדעתי צריך לקרוא להוצאות שנכנסות לכותרת הזו - "פרגונים". אנחנו לא מבזבזים, אלא מפרגנים לעצמנו דברים כיפיים, מיוחדים, דברים שבארץ אנחנו לא נוהגים לרכוש לעצמנו. אין לי כל דרך להמליץ לכם כיצד להתנהל בפריס בתחום קטגוריית הפרגונים, אני רק יכולה לאחל לכם שתפרגנו לעצמכם, ויש הרבה מה לפרגן בפריס.

כניסה לאתרים היא בדרך כלל תחום בו לא ניתן ממש לחסוך, אלא אם מחליטים שלא להיכנס לאתרים. כמובן שכאשר מגיעים לפריס בפעם הראשונה או השנייה, כמות הכניסות לאתרים גדולה יחסית, ויש לקחת את זה בחשבון. עם זאת, אני יכולה להעיד על עצמי שככל שאני נמצאת יותר בעיר, אני פחות מוציאה כספים על קטגוריה זו. כמובן שניתן לחסוך גם באמצעות שימוש בכרטיסי סטודנט לסטודנטים שביננו (ניתן להוציא כרטיס בינלאומי באיסתא), כן תוכלו למצוא כאן מידע על כרטיסי כניסה שונים ומגוונים לאתרי תיירות, כולל PARIS MUSEUM PASS אשר מקנה כניסה מוזלת ליותר מ 60 מוזיאונים ואתרים. כמובן שמדובר בחישוב כלכלי פשוט - אם אתם מתכננים להיכנס למוזיאונים ולמונומנטים רבים, הרי שכרטיס שכזה יכול להיות מאוד רלוונטי עבורכם. תשומת לב כי יתרון נוסף של רכישת כרטיסים מראש הוא העובדה כי בד"כ אין צורך לעמוד בתור אם ברשותכם כרטיס.

לעניין התחבורה, ראו בפוסט הקודם שפרסמתי. מומלץ לנסות לעשות חישוב של עד כמה תזדקקו לתחבורה הציבורית בעיר. אם אתם מתכוונים לעשות בה שימוש תדיר, הרי שישנו כרטיס סטייל חופשי חודשי, רק שהוא שבועי, יתכן שכרטיס כזה יוכל לשרת אותכם היטב. בכל מקרה, מומלץ להכנס לאתר של RATP, מפעילת התחבורה הציבורית בפריס, על מנת למצוא את הכרטיס המתאים ביותר לשהות שלכם בעיר, תוכלו לחסוך כסף רב באמצעות בחירת הכרטיס המתאים לכם. שימו לב שיש הנחות שונות לילדים, מבוגרים וכדומה.

ועכשיו, לקטגוריה בה אפשר לחסוך כסף רב בפריס - אוכל ושתיה. פריס היא אחת מהבירות הנחשבות ביותר בתחום הקולינריה ואין ספק שביקור במסעדות יוקרתיות ואיכותיות יכול להיות מרתק ומעניין, למי שיש בידו את האפשרות, או למי שמבחינתו מדובר בפרגון עצמי שאסור להחמיץ בעיר האורות. בנוסף למסעדות הרבות שיש בעיר, בין אם יוקרתיות ובין אם פחות, יש אפשרות להתנהל בצורה יעילה ופחות יקרה בתחום המזון. בניגוד לרומא, למשל, בה קשה מאוד למצוא סופר מרקטים וניתן למצוא מכולות (אלימנטרי) יקרות יחסית, בפריס ישנן כמה וכמה רשתות של סופר מרקטים הנמצאים ברחבי העיר כולה, בפריסה רחבה מאוד. בנוסף לרשתות הסופר, הרי שפריס שווקים רבים לה, מדובר בעיר עם תרבות שוק עתיקה ועשירה (בפריס עשרות שווקים הפועלים לסרוגין כמעט בכל יום). אין רחוב שלא תמצאו בו סופר אחד לפחות, וכמובן שבכל רובע תמצאו לפחות שוק מזון פעיל אחד כמעט בכל יום בשבוע. שילוב של סופר ושוק יכול לספק לכם אוכל ושתייה במחירים מצויינים ויכול להביא לחסכון של כמה יורו ליום.

אז איך חוסכים? בתחום המזון, הרי שאין כמו פיקניקים בפריס, יש מקומות רבים בהם ניתן לקיים ארוחה קלה בטבע ותאמינו לי שההנאה מובטחת. לטובת הפיקניקים, מומלץ להצטייד בלחם איכותי אותו ניתן לרכוש בבולנז'רי, כמובן שיש את הטובות יותר אשר על אחת מהן תוכלו לקרוא כאן, אבל בעצם בכל בולנז'רי ובכל שוק מזון ניתן להצטייד בלחמים איכותיים וטריים להפליא מסוגים שונים. ניתן לרכוש גבינות, נקניקים וירקות הן בסופר והן בשווקי המזון, אני כמובן ממליצה על שווקים שהרי הסחורה בהם טרייה ומשובחת. הצרפתים לא נבהלים מרכישה של שני מלפפונים או חתיכה קטנה של גבינה, כך בדיוק הם חיים ולכן הם לא מצפים שתרכשו כמה ק"ג מכל מוצר, כפי שנהוג בארצנו הקטנטונת. גם בעניין השתייה, יכולה הרכישה בסופר להוזיל את עלות בקבוק המים שלכם במאות אחוזים!! אם תחליטו לרכוש מים מינרלים באחד מבתי הקפה או הקיוסקים המסוגננים הנמצאים בכל אתר תיירותי, תוכלו לשלם כמה יורו לבקבוק קטן. לעומת זאת, אם תרכשו מים מינרלים בסופר, תוכלו לשלם סביב חצי יורו לבקבוק של ליטר וחצי. בגלל ריבוי הסופר מרקטים בפריס, הרי שכמעט ליד כל מלון יש סופר. אני מציעה לכם לאתר את הסופר הקרוב למלון או לדירה בה אתם שוהים, תשומת לב לשעות הפתיחה, לא תמצאו סופר פתוח ב 07:00 בבוקר כמו בישראל, הסופרים נפתחים ב 10:00 או הכי מוקדם ב 09:00. מומלץ לרכוש מארז בקבוקים לחדר וכל בוקר פשוט להצטייד בשתייה למהלך היום, זה יחסוך לכם הרבה כסף. אגב, גם אם נתקעתם במהלך היום ללא שתייה, תוכלו למצוא סופר ממש לידכם, כדי להשלים את החסר.

להלן כמה מרשתות הסופר מרקט שיחסכו לכם קצת כסף:
MONOPRIX - אחת הרשתות האהובות עלי בתחום הסופרים בפריס. מדובר ברשת שלה סניפים רבים מאוד בעיר, והיא בעצם מעין כלבו שבו גם סופר. ניתן למצוא סניפים של הרשת בפריסה רחבה, כן יש סניף בשאנז אליזה שפתוח עד שעה מאוחרת יחסית.
ED - רשת סופרים מצויינת נוספת, פרוסה גם כן בצורה מעולה. בניגוד לMONIPRIX מדובר בסופר מרקט בלבד.
AUCHAN - אחד הסופרים האהובים עלי ביותר, מדובר בסופר גדול ממדים, בסגנון הסופרים הקיימים בארץ בפרברי הערים. הסניף אותו אני בד"כ פוקדת נמצא בלה דפאנס. המבחר בו עצום והוא מתאים ביותר לרכישת מוצרי מזון, שוקולדים, גבינות, יינות וכו.
CARREFOUR - רשת של סופרים גדולים, סטייל הסופרים הקיימים בארץ באיזורי תעשייה ובפרברי הערים.
FRANPRIX - רשת נוספת, פחות אהובה עלי, אבל מספיקה לחלוטין לדברים בסיסיים.


לסיכומו של הנושא, ברור שאפשר להתפרע בפריס, אין גבול לפרגונים, לאוכל ולשוקולה ב 40 ש"ח שאפשר לשתות בה. ולמרות זאת, נתתי לכם כמה טיפים לחסכון שיוכלו אולי להשאיר לכם עוד כמה יורו לפרגונים....

שלכם
שרון


4 תגובות:

 1. אנונימי27/4/10 23:10

  כשאני בפריז אני חוגג על "סאן פלגרינו", אני קונה בסופר שישיה במחיר מצחיק ונהנה מכל לגימה ! בארץ התענוג הזה יקר...
  עוד טיפ שכדאי לדעת, כשנכנסים לבית קפה לשתות לא חייבים לשבת, אפשר ורצוי לעמוד ליד הבר וללגום קפה או איזה כוסית אלכוהולית ולשלם הרבה פחות מאשר בישיבה, וזה בשקט יכול להגיע להפרשים של עשרות אחוזים.

  חיליק

  השבמחק
 2. הי חיליק...תודה על התגובה.
  לגבי מה שתארת בעניין בתי הקפה, זה יותר רלוונטי לבראסרי ולא לבתי הקפה ה"רגילים". בבראסרי אכן ניתן לראות אנשים עומדים ליד הבר, לוגמים קפה או אלכוהול, מפטפטים קצת וממשיכים לדרכם....

  השבמחק
 3. תודה. אכן טיפים חשובים, אני זוכר את עצמי קונה Jambon ב5 יורו ומזדעזע, קמצן שכמותי.

  השבמחק
 4. הי ניר
  גם אני מוצאת את עצמי קונה גבינות בשוק במחירים כאלו, אבל אלו המחירים...זולה היא לא. 

  השבמחק

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *