DENISE ACABO הנזל וגרטל למרגלות הגבעה

אחד הדברים האהובים עלי בפריס, הן חנויות קטנות ומיוחדות, לא כאלו השייכות לרשת ונראות אותו הדבר בכל מקום. יש משהו מאוד מיוחד בחנות פרטית, חנות שבעליה נותנים לה את האופי הייחודי, את הקסם האישי שלהם. היום בעולם הרשתות והאינסטנט, כל חנות שכזו מחייבת לדעתי ביקור וטיפוח. לצערי הרב, ישנו סיכוי שהחנויות הללו תעלמנה אם לא נעודד את קיומן. למרות זאת, בפריס עדיין קיימת התרבות הזו של חנויות קטנות ופרטיות, לדוגמא הפטיסרי והבולנז'רי הפזורות בכל מקום והן בדרך כלל לא משתייכות לרשתות, אלא נמצאות בבעלות פרטית. החנות הבאה אותה אציג לכם היא חנות מיוחדת מאוד, חנות של שוקולד וממתקים איכותיים, חנות של פעם השומרת על אופיה שנים על גבי שנים.

כשנכנסים לחנות A l'etoile d'or של DENISE ACABO האישה המיוחדת, מרגישים כאילו הלכנו באמצע יער ונכנסו לבית הממתקים אליו נקלעו עמי ותמי. האמת היא שמיקומה של החנות באזור פיגאל המצועצע, למרגלות גבעת מונמרטר, מוסיף לאווירה. מתוך הרחובות עמוסי חנויות הסקס, יורדים לרחוב FONTAINE שנמצא ממש סמוך לקלישי, ובו מוצאים מקום מתוק ומיוחד, שונה לחלוטין מהרחובות הסובבים אותו. ואם נחזור לעמי ותמי, אז אומנם לדניס יש שתי צמות, והיא נראית מוזרה ולבושה בצורה משעשעת, אבל היא בהחלט לא מכשפה. מדובר באישה מיוחדת מאוד אשר כל מטרתה להביא לכם את השוקולדים המיוחדים ביותר מכל רחבי צרפת. דניס מחזיקה בחנות השוקולד והממתקים שלה תוצרת צרפתית בלבד, לא תוכלו למצוא אצלה שוקולד בלגי למשל. היא בוחרת בקפידה את הסחורה שתכנס אליה לחנות ולא מתביישת להגיד שהדברים שלה איכותיים ויקרים.

החנות של דניס עמוסה לא רק במתוק, אלא גם בהיסטוריה. דניס היא מוזיאון מהלך של קופסאות לאחסון שוקולד, כלים להכנת שוקולה שו, ספרי שוקולד וגזרי עיתון של כתבות מכל העולם בהן היא מתועדת. היא לא מפסיקה להתלהב מהשחור המתוק הזה ומסבירה לי עד כמה הוא טוב ובריא, ואני נאלצת להסכים אתה. אצל דניס טעמתי שוקולד משובח אותו היא מביאה מאזור טולוז. הפרלין הספציפי שאני טעמתי נקרא "פרו פרו" והוא מגיע הן בשוקולד מריר והן בשוקולד חלב. מדובר בשוקולד עם שבבי אגוזים ופירורי פאייטה (כמו פירורי גלילית) מצופה בשוקולד משובח. מדובר באחד השוקולדים הטעימים ביותר שטעמתי כאן, חוויה מדהימה. לאחר מכן דחפה לי דניס ליד סוכריית קרמל. כל נושא הקרמל הוא תחום מאוד מפותח באירופה בכלל ובצרפת בפרט. הקרמל הוא ממתק ותיק ביותר, אך בצרפת הוא משמר את עדכניותו והוא נחשב לאחד מממתקי הדגל. ישנם קרמלים בטעמים שונים, עם תוספות שונות ובדרגות מתיקות וגם מליחות מגוונות. לטענתה טעמתי את הקרמל הטוב ביותר שיש...נו שויין, קרמל זה לא בדיוק כוס התה שלי. גם פרלין מיוחד של קפה מאזור ליון קיבלתי לטעום, וגם הוא היה משובח ביותר.

חשוב לציין כי מדובר בחנות מיוחדות מאוד ונכנסים אליה מביני דבר. המחירים בהתאם, אבל האווירה והטעם שווים בהחלט רכישה קטנה של כמה פרלינים, וגם היכרות עם האישה המיוחדת הזו שמביאה מעט מאווירת המסתוריות והאגדות לתוך פריס ההומה.


החנות של דניס אקבו, A l'etoile d'or . 30 rue Fontaine.
שלכם
שרון

7 תגובות:

 1. אנונימי11/9/10 22:50

  נשמע מאוד טעים. תוכלי לפרט על המחירים? למה הכל נאמר ברמיזה? מה זה "מחירים בהתאם"? 5 יורו לפרלין? למה לשמור בסוד?

  השבמחק
 2. אם כבר מדברים על סודות :-) אשמח לדעת מי הכותב.
  ממש לא סוד, פשוט לא חשבתי להתחיל לפרט מחירים. אני לא יודעת כמה יוצא פרלין אחד אבל זה משהו כמו בין יורו לשני יורו לפרלין. אגב, אלו המחירים גם בשוקולטיירות האחרות בפריס...רק שהיא בהחלט נמצאת בחלק העליון של הסקאלה מבחינת מחירים. אבל באמת שווה את זה (ואין לי כל אינטרס אישי בעניין).
  שרון

  השבמחק
 3. שלום שרון, נראה ונשמע כל כך טעים......אין ספק שאבקר שם בפעם הבאה!

  השבמחק
 4. ראיתי את הרשומה הישנה שכתבת על חנות שוקולד באזור מונמרטרה שלא זכרת את שמה... רציתי לכתוב לך את השם אבל אני רואה שהקדמת אותי :)
  בדיוק חזרתי עכשיו מחופשה (וקורס שוקולד בלהנוטרה) בפריז, וכמובן ביקרתי אצלה בחנות- ממליצה מאד על טבלת שוקולד במילוי קרמל של berchanon (יקר מאד- 8 יורו, אבל שווה שווה). קניתי שם עוד מלא הפתעות שאטעם בהמשך :)

  השבמחק
 5. skipper_a_il16/10/10 01:49

  הייתי אצלה בשבת אחרונה, אחרי שראיתי את המקום במקרה, ביציאה מהצגה בתיאטרון הנושא את שם הרחוב. אשה מדהימה, ואי אפשר לצאת משם עם ידיים ריקות.
  אני רוצה גם להמליץ על נסיעה לפריס באוקטובר, כדי להינות גם מהלילה הלבן, גם מהתערוכות החדשות הנפתחות בעונה זו במוזיאונים השונים וגם מחגיגת הבציר במונמרטר (כן, יש שם כרמים פעילים) עם התהלוכות הססגוניות שהפכו כבר מזמן לשם דבר, ולפסטיבל המזון הענק על רקע הכנסיה, רובע האמנים והנוף המרהיב.
  חגיגה מושלמת לכל החושים.

  השבמחק
 6. אכן חנות ייחודית וקסומה ועונה מדהימת לטייל בה בפריס....
  שרון

  השבמחק
 7. הכתובת המדוייקת:
  30 Rue Pierre Fontaine

  השבמחק

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *