לילה לבן בעיר האורות - NUIT BLANCHE

לפני כמה שבועות התמלאו לוחות המודעות הרבים בפריס (להם אקדיש פוסט נפרד) במודעות המבשרות על בואו של הלילה הלבן בשני לאוקטובר. האמת היא שלא כל כך ידעתי במה המדובר, אז החלטתי לחקור קצת את העניין. לטובת קבלת מידע על אירועים עירוניים, אני נעזרת רבות באתר של עיריית פריס הנמצא גם בעמודת הקישורים השימושיים מימין. אז נכנסתי לאתר העירייה, ומיד מצאתי בו קישור לאתר שלם שהוקם לכבוד הלילה הלבן.


מדובר בעצם במסורת של כמה שנים, במסגרתה נערך בעיר "לילה לבן", ממש כשם שאנחנו מכירים את פירושו מהצבא. לא הולכים לישון, מסתובבים שיכורים מיין ומעייפות בעיר ובמקום לעשות שמירות, חוזים במייצגים מדהימים ומרהיבים. כמי שרצה בעיר מדי יום כמעט, אני יכולה להעיד שההכנות ללילה הלבן נמשכו ימים ארוכים וישנם מייצגים שהקמתם הייתה ממש פרוייקט של מעל לשבוע.

העיר חולקה לכמה איזורים ובכל איזור היו כמה וכמה מייצגים. למשל, במרכז העיר כוסה בית העירייה בכיתובים בשפות רבות של המשפט "לאהוב את ההבדלים". סוג של לאהוב את האחר או את השונה...וכאן בעיר יש המון סוגים, מינים, שונים ומגוונים. כמה דקות הליכה מבית העירייה, על הגשר החביב עלי המחבר בין איל דה לה סיטה (בו שוכנת הנוטרה דאם) לבין איל סן לואי, הוקם מיצג מרהיב של אורות בשלושה מימדים. המייצג הוצג על קונסטרוקציה שהוקמה על כל הגשר ונראתה כמו מבנה גדול של קוביות. הימיצג הזה, למשל, נבנה במשך ימים ארוכים וכבר שבוע וחצי לפני הלילה הלבן חזיתי בפועלים מקימים אותו.במקום אחר חזיתי במופע אורקולי שהתרחש בכנסייה חשוכה. היה משהו ממש מדהים בסיטואציה הזו, לעמוד בתוך כנסייה חשוכה לגמרי, שעל קירותיה צללים של אנשים בשילוב הקרנה של מולטימדיה על הקירות ועל התקרה. היה בזה משהו קסום ומפחיד כאחד, מי מדמיין בכלל להסתובב בכנסייה באמצע הלילה....ממש סוג של צופן דה וינצ'י.


והיו עוד ועוד מיצגים, כמובן שלא חזיתי בכולם. אחד המיצגים המרתקים ביותר, היה לראות את כל העיר ערה במהלך כל הלילה. בימים רגילים, פריס מתנהגת כמו עיר אירופאית לכל דבר. רוב המקומות נסגרים די מוקדם, ורק במוקדי הבילוי נשארים בתי הקפה והפאבים פתוחים עד השעות הקטנות של הלילה. בלילה הלבן, הייתה כל העיר על הרגליים, דוכני מזון וממתקים התמקמו בכל מקום אפשרי וריחות הבוטנים המסוכרים מילאו את האוויר, לצד ריח הקבבים המתחממים להם על האש. בקבוקי יין רבים נפתחו והעיר פריס צהלה ושמחה.

לחיי החיים הטובים
שלכם
שרון

7 תגובות:

 1. אנונימי4/10/10 23:08

  אכן החיים הטובים.תהני ילדה שלי כמה שיותר. כיף אמיתי

  השבמחק
 2. איזה יופי של רעיון

  השבמחק
 3. אנונימי6/10/10 18:28

  למי מאיתנו שזוכה לטעום מפריז פעמם פעמיים בשנה (בתקופות הטובות..), זה תענוג לקבל דיווח ישיר, האווירה הפריזאית עוברת נהדר בכתיבה שלך! תמשיכי לדווח לחבר'ה בלבנט..

  השבמחק
 4. הי שרון, שנה חדשה, דרך חדשה, צבעים חדשים.מאד יפה, תתחדשי!

  השבמחק
 5. תודה ציפי!!! תמיד כיף לקרוא את התגובות שלך.
  שרון

  השבמחק
 6. התמונות שלך פשוט יפייפיות! אני מתכננת לבקר בפריז בשבועיים האחרונים של יולי, תוכלי להגיד לי אם ידוע לך על אירועים בתאריכים האלו? (הייתי בודקת באתר העירייה שהצעת אך לצערי אינני דוברת צרפתית...)

  השבמחק
 7. הי דוכני מזון.
  תודה על המחמאה.
  מתי את מגיעה לעיר? 14 ליולי זה יום הבסטיליה, מה שאומר שיש אירועים בכל העיר, ובעיקר בלאגן. בנוסף ביולי יש בדרך כלל את סיום הטור דה פראנס בשאנז אליזה והשנה יתקיים האירוע ב 24 לחודש. בוודאי יש עוד הרבה אירועים וצריך לחפש באתרים שונים שנותנים מידע על אירועים בעולם....
  שרון

  השבמחק

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *