קפה אצל תלמה

לפעמים, אנחנו מחפשים מקומות מיוחדים רחוק מהסביבה הטבעית שלנו. הקרוב נראה לנו תמיד מובן מאליו, יומיומי ולא מספיק מיוחד. אם נחשוב על זה מבחינה מעט פילוסופית, הקרוב שלנו הוא הרחוק של מישהו אחר, כך שגם מתחת לבית שלנו, ממש מעבר לפינה, ניתן למצוא מקומות לא פחות מיוחדים מהמקומות שנמצאים מתחת לבית של חבר שלנו שגר בקצה השני של העיר. אז נכון, כשגרים שנים במקום מסוים, הקרוב באמת נהיה שגרתי מאוד, אבל כשחדשים בשכונה, הקרוב יכול להיות מאוד מאוד מעניין.

את תלמה T'ELMA פגשתי כשעשיתי לי סיור באזור בו אני גרה. בולנז'רי שכונתית, ללא אף תייר שנכנס אליה, עמוסה במאפים איכותיים ביותר אשר נאפים במקום. כאן כדאי לציין, שלא כל בולנז'רי בעיר, אופה את התוצרת שלה במקום, אלה שכן הן ה"ארטיזניות" והן אלו אשר כדאי בכלל לשקול להיכנס אליהן. תאמינו לי שעם כזה מבחר של בולנז'רי ופטיסרי, אפשר להיות "פיקי" ולהחליט האם הפחמימה שווה או לא שווה טעימה. האמת היא שהחלטתי להיכנס ולבדוק, משום שהתור שהשתרך לו מחוץ למקום היה מעורר חשד, חיובי כמובן.

מקום מיוחד תלמה, מצד אחד מדובר בבולנז'רי פטיסרי ארטיזנית, עם לוק כפרי וחמים, ומצד שני מהווה תלמה גם מעין מקום לעצור, לשתות את הקפה של ראשון ולאכול את הטרטין הטרי במיוחד. לא מדובר בבית קפה כמו שאתם מדמיינים, אלא פשוט בבולנז'רי אשר מיקמו בה כמה שולחנות עץ קטנים, צמודים, אשר משקיפים על כל מה שקורה באזור המכירה, מה שיוצר תחושה של הצצה אל חיי הרובע, המשתקפים כמובן ברכישות הנעשות בבולנז'רי. בפעם האחרונה שישבתי בתלמה עם ר', הרגשנו כמו סטטלר ווולדרוף, רק שממש לא היינו זעפנים...היינו מדושנים ומעונגים, כיאה לפריסאים.

הקפה פשוט ופחות מרגש, כמו רוב כוסות הקפה בבתי הקפה בפריס, אבל לעומתו הטרטין פשוט מושלם. טרטין - Tartine de Baguette הוא בעצם שם שניתן לצורת הגשה של באגט, אשר חתוך לשניים ופרוס לאורכו. הטרטין מוגש בארוחת הבוקר עם חמאה וריבה לצידו, ומהווה ארוחת בוקר בסיסית. אם הבאגט הוא מהאיכותיים שביניהם, הרי שמדובר בארוחת בוקר מושלמת - מה יכול רע בבאגט איכותי עם חמאה איכותית? כאשר יושבים בבולנז'רי אשר מייצרת את הבאגטים במקום, קל וחומר כזו אשר הבאגטים שלה נחשבים לטובים שברובע, הרי שמדובר במעדן אמיתי. 

במקום תוכלו למצוא, בנוסף לבאגטים משובחים אשר נאפים כל הזמן טרי טרי ללא הפסקה, מגוון לחמים ומאפים, עוגות, שוקטים איכותיים ביותר ושירות לבבי ונעים. מעבר לכך, ביום ראשון תוכלו לפגוש אצל תלמה בערך את כל הרובע ה 15...אז צאו קצת מהמעגל התיירותי המצומצם ובואו לרובעים השווים באמת.


Le Grenier à Pain - T. Elma

Rue Saint-Charles 134, Paris

בתיאבון
שלכם, שרון

2 comments:

 1. בוקר טוב שרון.יורד כאן גשם, ודי קר...ממש אוירה פריזאית מושלמת! כמובן שמתאים מאד הבולנז'רי שלך עם בגט טעים וחם! יש למה להתגעגע. שבוע נפלא וחם.

  השבמחק
 2. הי ציפי
  מומלץ מאוד ביום קר - פחמימה איכותית, ואם אפשר צרפתית מה טוב :-)
  המשך שבוע טוב
  שרון

  השבמחק

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *