פגשתי את האיש ואתו את האגדה

18.12.11 , 5 תגובות

השילוב של פריס ושל חג המולד הוא שילוב מיוחד מאוד. העיר כולה מקושטת לקראת החגים, החנויות מנסות למכור כל מה שעוד אפשר וריח היין החם והערמונים הקלויים מרחף לו באוויר. לקראת החגים, יורדים להם גם השוכנים במגדלי השן, אל העם, המצב הכלכלי אפילו ברפובליקה לא קל וכל קידום מכירות חשוב מאוד.

במסגרת המעקב שלי אחרי פייר ארמה, בעיקר באמצעות אתר האינטרנט המקסים שלו וכן באמצעות התקשורת, גיליתי שלפני החגים יוצא ארמה במסע של חתימות על ספריו. הוא עובר בערים שונות בצרפת, מתמקם באחת מחנויותיו או עמדות המכירה שלו וחותם על ספריו. בתחילה חשבתי שסתם יביאו ערמה של ספרים חתומים על ידי האדון, עד שלא נתקלתי בו, לא חשבתי שהוא אכן יעזוב את העוגות ואת המעבדה בה הן נרקחות, ויבוא אל הפרונט, אל הקהל שלו.

החלטתי ללכת לבדוק אם ארמה אכן עומד במשימה. התייצבתי בבוטיק שלו ברובע ה 16 הפלצני שבפריס. נכנסתי לי למקום, ומיד ראיתי את האומן במלוא הדרו. הוא ישב לו מאחורי שולחן קטן שהוקם אד הוק לטובת המשימה, לידו ערמה של ספרים, כמה עטים ומסביבו סוללה של עוזרים אשר תפעלו את האירוע.

הצגתי את עצמי בנימוס, כיאה לצרפתייה אמיתית, סיפרתי לו בקצרה מי אני וביקשתי לרכוש את ספרו החדש THE BEST OF PIERRE HERME. ארמה הקדיש לי את הספר, ואף נענה בחיוב לעדשת המצלמה שלי. אגב, בבוטיקים של ארמה אסור לצלם, כך שבהחלט מדובר במאורע חגיגי. 

הספר מדהים, הצילומים ממכרים והמתכונים מובאים בצורה נהירה ומפורטת. תוכלו למצוא בו את כל הקלאסיקות של ארמה - איספאהן, פליזיר סוכרה, 2000 פויי ועוד ועוד.נכון לעכשיו הספר בצרפתית, אך אני לא אתפלא אם יצא גם באנגלית. אגב, המחיר מפתיע ביחס לכך כי מדובר בספר של ארמה, תקבלו עודף משטר של 10 יורו.


עוד חלום שהתגשם לו, קדימה אל הבאים בתור.
קריאה מהנה
שלכם
שרון

5 תגובות:

 1. אנונימי18/12/11 12:43

  היי שרון,
  על פי דף הפייסבוק שלו החתימות הן בעיקר בפריז (ואולי ראיתי בליון), את יודעת על מקומות נוספים?

  שנית, יש לי שלושה ספרים שלו, ואני תוהה האם לקנות את ספר המיטב לא יהיה מיותר, במידה וחוזרים על מתכונים שנמצאים בספרים הקודמים? חושבת בעיקר בשביל בן הזוג כמתנה לחג.

  תודה, SMAAK

  השבמחק
 2. הי שם
  תודה על התגובה.
  ארמה חתם בערים שונות בצרפת, לא זוכרת את כל המקומות. לדעתי החתימה האחרונה הייתה בפריס, בחנות שנקראת "פובליק דראג סטור" בשאנז אליזה, שם נמכרים גם מוצריו. אני לא בטוחה שיש עוד מועדי חתימות בזמן הקרוב. בכל מקרה, כנסי לאתר שלו, שם יש אפשרות להזמין כמובן ולאור חג המולד, לדעתי זמני ההספקה קצרים יחסית אבל לא חקרתי לעומק. לגבי הספר, האם זה שווה או לא, אני לא יודעת מה מבחינתך, אבל עבורי כל ספר שלו שווה. יש שם מתכונים של כל הההעוגות שלו המוצגות בחנות והמחיר זול מאוד באופן יחסי. חגים שמחים!
  שרון

  השבמחק
 3. אנונימי18/12/11 19:45

  את חייבת, פשוט חייבת לתרגם לי את המתכון ל-2000 פויי.
  אחד הדברים היותר מענגים בעולם.
  פליז...

  השבמחק
 4. אנונימי20/12/11 20:49

  היי,
  יש לי כבר כמה ספרים שלו (חייבת לציין שיחסית לשניים שיש לנו, שכל אחד מהם עולה בסביבות מאתיים אירו, הוא באמת זול. חוץ מהם יש לנו גם את ספר המקרונים ולארוס השוקולד שלו).
  העניין הוא שהספרים שיש לי, הם ספרים שלדעתי מיועדים בעיקר למקצוענים (למאפייה שלנו), ואולי זה חוזר על מתכונים שיש לי כבר בספרים הענקיים..
  SMAAK

  השבמחק
 5. היי שרון!
  תענוג לקרוא את הבלוג שלך, אני חולת אפייה מושבעת והשבוע חזרנו אני ובעלי משבוע מתוק בפריז ונכנסנו לכל פטיסרי שווה לאכול עוגות ומקרונים, ובמיוחד את קוראסון האיספאהן המעלף אצל האחד והיחיד פייר הרמה שמאז אנחנו רק חולמים עליו.
  תוכלי לרשום לי את המתכון לקוראסון איספאהן בבקשה בבקשה.
  אני אודה לך מאוד ויקי.

  השבמחק

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *