שוודי בפריז, וזו לא התחלה של בדיחה

22.4.12 , 3 תגובות

פינת חמד נסתרת (צילום: שרון היינריך)
אחד הדברים הכי אהובים עלי בפריז, הוא לגלות מקומות חדשים, נסתרים מהעין, כאלו שעוד לא נכבשו על ידי ההמונים ואפשר להרגיש בהם צרפתי אמיתי. עוד יותר נחמד, למצוא כאלו מקומות בלב רובע הומה, שורץ תיירים וצרפתים כאחד, פינת חמד נסתרת שמהווה הפוגה קלה בתוך כל הגירויים שמסביב. 

המארה הוא אחד הרבעים היותר מתוקשרים בפריס. רובע שיקי, אווירתי, גאה, צבעוני, צעיר, יהודי, בעצם אפשר למצוא בו הכל. המארה הוא, אם תרצו, הווילג' הפריסאי. בשנים האחרונות הולך האזור ותופץ תאוצה וכיום הוא נחשב לאחד המקומות המבוקשים ביותר למגורים ולבילוי, על ידי מגוון רחב מאוד של אוכלוסיות שונות ומגוונות. 

בלב המארה ההומה, מצאתי פינת חמד מקסימה ונדירה. האמת היא שבפעם הראשונה שהגעתי למקום, הוליך אותי אליו חברי ע', שהיה אז דייר ותיק בפריז ואני דיירת חדשה וסקרנית. הלכתי אחריו וגמעתי כל מקום חדש בשקיקה. כמובן שידעתי היכן אני באופן כללי, אבל לא שמתי לב לשמות הרחובות ולמיקום המדויק. באחד הרחובות הקסומים נכנסו לחצר מרכז התרבות השוודית. בתוך החצר מוקמו להם כמה שולחנות, מעט תפאורה של גינה ביתית ודלת קטנה הובילה אותנו לתוך בית קפה שנראה ממש כמו מטבח ביתי. כמה שולחנות ובר קטן, מספר תבניות עם עוגות ביתיות, סנדוויצים וקפה. הצצנו והמשכנו, סימנתי לי את המקום כשווה בדיקה.

באחד הימים האחרונים, ניסיתי לשחזר את המסלול של ע' ושלי. הסתובבתי ברחובות המקסימים האלו, מצד אחד מוקסמת כתמיד ומצד שני, מושפעת מיום השואה, חושבת על היהודים שגרו ברובע וסולקו מבתיהם על ידי חבריהם הצרפתים. לשמחתי הצלחתי להגיע אל בית הקפה הנסתר שלנו. באותה חצר, רגוע כמו אז, רק עם קצת יותר שולחנות מלאים בצעירים וצעירות וגם כמה ילדים קטנים שהתרוצצו בחצר. השולחנות בחלק הפנימי גם כן מלאים והבר הקטן מאוכלס כולו. העוגות על הדלפק מונחות בצורה חופשית, כאילו היו בופה קינוחים באירוע משפחתי. אווירה קסומה.

בקפה השוודי, ניתן להזמין סנדוויצים העשויים מלחם אותו מכינים במקום, מרק היום, עוגות טריות, בריושים עם קינמון ועוד. כל התוצרת המוגשת נרקחת במקום, כן נעשה שימוש בפירות ובירקות עונתיים, דבר המבטיח טריות. למי שאוהב פינות רגועות וקסומות מומלץ לא לוותר על עצירה במקום בזמן השיטוט במארה.

שלכם
שרון

11 rue Payenne
75004 Paris
פתוח מיום ג' עד יום א' בין השעות 12:00 ל - 18:00
ביום שלישי "נוקטורנו" עד השעה 21:00


3 תגובות:

 1. תגובה זו הוסרה על ידי המחבר.

  השבמחק
 2. נשמע מקסים!
  מוסיפה לתיקיית פריז :)
  חג שמח!

  השבמחק
  תשובות
  1. מעולה! זו בדיוק הכוונה :-)
   שרון

   מחק

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *