פריחת המקרונים, גינה פראית - JARDIN SAUVAGE

מקרון של סתיו (צילום: שרון היינריך)
המדד לאיכות חופשת הקיץ של כל צרפתי מצוי הוא רמת השיזוף איתה חזר מהווקאנס. אם החברים למשרד מתרשמים מה"ברונזה" אזי החופשה נוצלה היטב. הפריסאים ממלאים מחדש את העיר, המטרו עמוס יותר והשווקים מלאים כל טוב. מעניין לראות שדווקא ירידת הטמפרטורות והתקדמות עונות השנה לכיוון הסתיו והחורף מעוררים את הפריסאים. בפריס אין שנת חורף, ההפך הוא הנכון, השינה האמיתית היא בקיץ.

ספטמבר הוא חודש פראי מבחינת מזג האוויר, העלים מתחילים לנשור להם מהעצים, ימים של שמש מעורבים בגשם קל, צינת בוקר ומזג אוויר רגוע במהלך היום. אומרים שבפריס יכולות להיות ארבע עונות ביום, והימים האחרונים בהחלט עולים בקנה אחד עם אמירה זו. גם פייר ארמה מתאים את עצמו לעונה ההפכפכה, ומוציא לויטרינות את המקרון השמיני  בסדרת הגנים לאספנים, מקרון הגינה הפראית.

חמיצות השוקולד שלובה בטעם הלימון (צילום: שרון היינריך)
החמיצות של השוקולד המריר מבית "ולרונה", שמקורו במדגסקר (אמפאמאקיה), הביאה את ארמה ליצור שילוב של שוקולד מריר ולימון ליים. מביני דבר, מכירים את האסידיות שיש בשוקולד מריר איכותי, מעין חמצמצות שמשאירה עקיצה קלה על הלשון (אגב, בשוקולדים המרירים של "ולרונה" מרגישים היטב את החומציות). ארמה החליט ללכת את הצעד הנוסף ולהעמיק את הטעם החמצמץ בעזרת הלימון הירוק.

באופן אישי אני פחות אוהבת שילובים של שוקולד עם פירות הדר (כן כן, יקומו עכשיו מעריצי השילוב שוקולד-תפוז ויצקצקו), אבל הפעם אני מוכנה להודות שמדובר בשילוב עדין מאוד. טעם השוקולד עמוק והלימון משתלב בצורה טבעית עם החמיצות של פולי הקקאו. ארמה אוהב לשלב טעמי חמוץ מתוק, כך הוא עושה גם במקרון עונתי אחר שלו, בו הוא משלב לימון ופרלינה (מחית אגוזי לוז), שילוב מצוין שהפתיע אותי מאוד. מעניין לדעת שבדיוק עם צאתו של המקרון החדש הוציא ארמה גם את קולקציית הפטיש (FETISH) החדשה שלו שכל כולה לימון. היכולת של ארמה ליצור רצף הגיוני והרמוני של מוצרים בויטרינה מקסימה אותי בכל פעם מחדש.

שוקולד ולימון ירוק, שילוב מפתיע (צילום: שרון היינריך)
שנה טובה יקירים!
שלכם
שרון

4 תגובות:

 1. את מצויינת את! (:
  עד מתי המקרון הזה יהיה בחנויות?

  השבמחק
 2. הי אפרת
  המקרון הזה, כמו כל חבריו בסדרה, נמצא בחנויות חודש ואז נעלם. עם זאת, לדעתי ניתן להזמין אותם באינטרנט.
  שנה טובה!
  שרון

  השבמחק
 3. נשמע טעים ביותר!! שנה נפלאה, טעימה, לפחות כמו זו שהיתה, ומאושרת!!

  השבמחק
 4. מקרון הגינה הפראית נישמע מקסים וטעים ביותר. הרעיון של לקשר את זה לגינה מצא חן בעיני. יוץ מזה עוררת בי געגעוגים לפריז...

  השבמחק

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *