פריחת המקרונים ינואר LES JARDINS 2013

הראשון מבין 11 (צילום: שרון היינריך)
שנת 2012 סימנה אצל פייר ארמה פריז, את הפיכתו של תחום המקרונים לתחום שגם אספנים יכולים להנות ממנו. הייתה זו השנה הראשונה שבה החליט הפטיסייר המוביל בעולם לייצר קולקציה שנתית מדורגת של מקרונים. בכל חודש, יוצר מקרון אחר בסדרת "הגנים 2012", בטעמי תבלינים, פרחים ופירות, כל מה שניתן למצוא בגינה. לקוח שרכש את המקרון זכה לקבל כרטיס אספנות, בו מתואר המקרון וכן מתועד מספרו בסדרה. בסוף השנה, האספנים המתמידים שהביאו את כל כרטיסי האספנים לאחת החנויות של ארמה, זכה לקבל מארז מרשים ביותר של כל הקולקציה.

זה מה שמחכה לכם בסוף (צילום: שרון היינריך)
שנת 2013 רק נפתחה, והנה הודיע ארמה ללקוחותיו כי קולקציית "הגנים 2013" יוצאת לדרך. התרגשות נרשמה בקרב הפאנל הקבוע של חברותיי אספניות המקרונים. נקבע מועד וטקס רכישת המקרון הראשון בסדרה יצא לדרך. JARDIN PAMPLEMOUSSE בישרו התמונות החדשות באתר של ארמה, כזה עוד לא טעמנו. המקרון הראשון בסדרה הוא מקרון אשכוליות (פמפלמוס בצרפתית), ציפורן, מוסקט ואשכוליות מסוכרות.

אשכוליות, ציפורן ומוסקט (צילום: שרון היינריך)
שלוש ארבע ו.....הביס הראשון של המקרון הראשון של "גנים 2013". טעם האשכוליות האדומות ממלא את הפה, חמיצות עמוקה אך לא עוקצת, ומיד אחריה טעם הציפורן. מי שעוקב אחרי הבלוג יודע שאני לא חובבת של משפחת הציפורן, אבל אצל ארמה הכל נהיה מעודן. עם הציפורן מגיע גם טעם המוסקט העדין, ואז מגיעות החתיכות הקטנות של האשכולית המסוכרת שהוחבאו בגנאש.

מעדן אמיתי (צילום: שרון היינריך)
האבחנה- שילוב טעמים מעולה, המקרון חמוץ מעט, לא מתוק מדי, המתיקות של האשכוליות המסוכרות מאזנת את המרירות הטבעית של האשכולית ושל המוסקט. אין ספק שגם הפעם, מציב ארמה רף גבוה מאוד כבר בפתיחת קולקציית הגנים. כך גם היה בשנת 2012, בה הוחלט פה אחד על ידי חברות הפאנל כי המקרון הראשון בסדרה היה הטוב ביותר.

שלכם
שרון

7 תגובות:

 1. נראה מקרון שווה במיוחד!

  השבמחק
  תשובות
  1. הי ליאתה
   אכן מקרון שווה במיוחד...נחכה לבאים.
   שבוע טוב
   שרון

   מחק
 2. איריס19/1/13 22:04

  שרון את מקסימה ומוכשרת הצילומים מדהימים גם אני אוהבת את פריס אהבה עוד מהגלגול הקודם שלי ואני מגיעה אליה לפחות פעם בחודש אני גרה בבלגיה . רציתי לשאול אותך מתי יצאו המקרונים מפני שהייתי שבוע שעבר ואמרו רק חודש הבא.....

  השבמחק
  תשובות
  1. איריס
   אני מסמיקה מהפרגון, תודה!
   המקרונים יצאו החודש והם יהיו בויטרינות עד תחילת
   פברואר אז נא להזדרז....
   שרון

   מחק
 3. אירים בלגיה אנטוורפן20/1/13 16:16

  לשרון תודה על האינפורמציה .מגיע לך את כל הפרגון שבעולם על הידע הרב ועל הפיכת חלום למציאות שאפו שאפו .....

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה על הפרגון מצדכם, זה מה שעושה לי כיף להמשיך! ד"ש מפריס המושלגת.
   שרון

   מחק
 4. איריס בלגיה אנטוורפן21/1/13 00:06

  שבוע טוב גם פה מושלג כל היום שעתיים נסיעה אותו מזג האויר. איריס

  השבמחק

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *