סברה בבילון - תענוג של אזור בגדה השמאלית

גני לוקסמבורג שבגדה השמאלית (צילום: שרון היינריך)
האהבה שלי לאזורים מסוימים בפריס היא תלוית זמן, עונה, מצב רוח ועוד כל מיני משתנים. עם זאת, ישנם אזורים שהחיבור שלי אליהם איננו תלוי בדבר, אלא בעצם קיומם. כל עוד יתקיימו אותם אזורים, ונכון לעכשיו אני לא רואה סיבה שלא, אני אמשיך לפקוד אותם ותמיד אשתהה מקסמם הבלתי נגמר. הגדה השמאלית רוויה ברחובות מקסימים, שחלק מהם בהחלט נכנסים לקטגוריה של "בלתי תלויים".

אחד מהאזורים האהובים עלי בגדה השמאלית הוא אזור הצטלבות הרחובות SEVRES ו BABYLONE, אגב יש אפילו תחנת מטרו בהצטלבות הרחובות הללו שנקראת ממש על שמם. אזור זה נמצא צפון מערבית לגני לוקסמבורג המדהימים, במרחק דקות ספורות של הליכה מהם. כמו כן הוא קרוב מאוד לבולברד סאינט ז'רמן האווירתי, לבולברד ראספייל החוצה את כל מונפרנאס ולמגדל העסקים הגבוהה והמכוער החולש על כל האזור. מכאן אתם כבר מבינים שמדובר באזור מרכזי מאוד שניתן לשלבו בנקל באחד ממסלולי הטיול בגדה השמאלית. אציע לכם שלוש המלצות גסטרונומיות באזור ואשאיר לכם את ההחלטה אילו מהן לשלב במסלולכם. אם תתבוננו במפה תוכלו לראות שכל ההמלצות סובבות סביב אותו אזור ובאמצעות מפה, ניתן למצוא בקלות את הרחובות המדוברים הסמוכים כל כך אחד לשני.

המכולת הגדולה - LA GRANDE EPICERIE
נתחיל ברחוב SEVRES, במספר 38 שוכן לו כלבו יוקרתי במיוחד, המתהדר באגף גורמה מרשים. מדובר בבית הכלבו הוותיק ביותר בפריס שבשנת 1838 החל את דרכו כחנות קטנה והפך לבית כלבו בשנת 1850 בקירוב. לכלבו שני מבנים (כמו הרבה מבתי הכלבו בפריס, המתפרסים על כמה וכמה מבנים כל אחד) שאחד מהם מתמקד בתחום הביגוד, תכשיטים הנעלה וכדומה (הכל כמובן באיכות הגבוהה ביותר ובהתאם לכך גם המחירים...). הבניין השני מוקדש כולו למוצרי מזון איכותיים ביותר, הן מתוצרת צרפת והן תוצרת המיובאת מרחבי העולם. שמו המוכר של הכלבו הוא LE BON MARCHE RIVE GAUCHE, אך בעצם השם הנוכחי של אגף הגורמה הוא LA GRANDE EPICERIE, ובתרגום פשוט, חנות מצרכי המזון הגדולה. מדובר במקדש של גורמה, בו אני אוהבת לשוטט במשך שעות ולא להרגיש שהזמן הפריסאי שלי עובר לו. אומנם, המילה "סופר" יכולה להיות חילול מקדש המזון הזה, אבל מבחינת היקף המוצרים והמגוון, הרי שמדובר ממש ב"סופר מרקט" של גורמה. תוכלו למצוא כאן את המוצרים הטובים ביותר מכל העולם, כולל אוכל טרי, פירות וירקות (שדואגים להשקותם גם בחנות), פטיסרי, בולנז'רי, שוקולדים מהודרים, ממרחים, שמנים, יינות, חרדל, קפה, תה, דגים, בשרים, פירות ים, ועוד ועוד ....קחו בחשבון שכיאה לחנות גורמה המחירים גבוהים, אך עם זאת, המגוון שבחנות והעושר התרבותי שבה מחייבים לפחות ביקור, אם לא איזו קנייה מפנקת.
פתוח שני עד שבת מ 08:30 ועד 21:00
METRO – SEVRES - BABYLONE
האתר של אגף המזון בלה בון מרשה - http://www.lagrandeepicerie.fr/

קניות בשוק ופיקניק באחד הגנים, פריס במיטבה (צילום: שרון היינריך)
שוק RASPAIL
את אהבתי לשווקים של פריס כבר חלקתי אתכם, אבל אני תמיד מוכנה לשוב ולפאר אותם. השווקים בפריס הם מוסד, לא מדובר בשוק אחד הממוקם באזור הדרומי של העיר, אליו מגיעים מכל רחבי העיר במיוחד כדי לרכוש סחורה טרייה. מדובר בעצם בעשרות שווקים (למעשה בסביבות ה 90 שווקים), הפזורים ברחבי העיר בצורה כזו שלכל פריסאי יהיה שוק קרוב למקום מגוריו. הרעיון הוא, שאת רוב הדברים שאינם מזון יבש, רוכשים הרבה מהפריסאים בשוק, בכמויות קטנות, טרי טרי. כל אחד מהשווקים פועל בימים מסוימים וממוקם בד"כ במקטע רחובות, שבימי השוק הופך בן רגע למתחם קניות, ומיד לאחר פירוק השוק חוזר לתפקוד רגיל, אם כמדרכה ואם ככביש. מכיוון שכל שוק פועל במשך יום או מספר ימים בשבוע, הרי שיש בעלי דוכנים אותם תוכלו לפגוש בכמה שווקים אשר פועלים בימים שונים. בכל השווקים הסחורה טרייה ואיכותית וניתן למצוא בהם פירות, ירקות, בשר, גבינות, פירות ים, פרחים, בולנז'רי, אוכל מוכן ועוד. אם מתבוננים מעט בבאי השוק המקומיים, הרי שניתן להבחין כי לרבים מהם יש את הדוכנים הקבועים אליהם הם ניגשים ולכל אחד יש את הירקן שלו, הקצב שלו ואת זה שיודע איזו עוצמת ריח של גבינה אוהב אותו לקוח.
טריות זה שם המשחק (צילום: שרון היינריך)

השוק ממוקם בבולברד RASPAIL מדובר בשוק דו תכליתי, שבימים מסוימים מתפקד כאחד השווקים בפריס, וכפי שכבר הבנתם לכל שוק יש את הייחוד שלו, ובימים אחרים מתפקד כשוק ביולוגי, שבו מוצרים אורגניים מדהימים. כאשר אנו עוסקים בשווקים, קשה להגדיר מה בדיוק עושה את השוק מיוחד – הדוכנים שבו, או אולי הסחורה שבו ואולי אלו בכלל האנשים הפוקדים אותו? בשוק RASPAIL ישנה אווירה מעולה, מוצרים מעולים ובעלי דוכנים חביבים. אין ספק שגם המיקום שלו, באחד האזורים האהובים עלי בפריס, גורם לו להיות נאה בעיני (בדיוק כמו השכנים בספר "דירה להשכיר").   אגב, השמועה אומרת שהשחקנית ג'ולייט בינוש נוהגת לערוך את הקניות שלה בשוק זה, אני טרם פגשתי בה, אתם?
השוק פתוח בימים שלישי ושישי, והשוק האורגני פתוח בימי ראשון.
METRO: SEVRES-BABYLONE  
RENNES

טארט התפוחים המפורסם של פואלין (צילום: שרון היינריך)
POILANE - לחם כפרי, עגול וגדול וגם חתיכת היסטוריה
ברחוב שרש מידי השיקי, נמצאת אחת הבלונז'רי המעניינות ביותר בפריס, POILANE. פואלן הוקמה ב 1932 על ידי פייר פואלן, אופה שהגיע לפריס מנורמנדי. מאז, נמצאת הבולנז'רי באותו המקום, בידי אותה משפחה. בנו של פייר, ליאונל טיפח את העסק המשפחתי החל מ 1970, ובתו אפולוניה מנהלת אותו החל משנת 2002. אין ספק שהמקום הזה ראוי לפוסט נפרד, אבל בינתיים אספר לכם שהלחם הכפרי והמדהים שנאפה בפואלן, נחשב לאחד הטובים בפריס. כיום יש לבולנז'רי 3 סניפים בפריס ועוד אחד בלונדון. כמו כן, נמכרים הלחמים של פואלן בחלק מרשתות השיווק, מהלך אולי כלכלי לחברה, אבל לדעתי פוגע בה בסופו של דבר. הלחם של פואלן מעולה לדעתי, מדובר בלחם שאור כפרי, חמצמץ ובעל טעם ייחודי. הלחם עגול וגדול וניתן לרכוש אותו בשלמותו או בפרוסות טריות על פי משקל. הלחם נעשה מקמח משובח, מלח ים איכותי ונאפה בתנורים מיוחדים העובדים על הבערת עצים.
המאפים של פואלין (צילום: שרון היינריך)

כמו כן תוכלו למצוא בבלונז'רי את עוגיות הסאבלה (עוגיות חמאה פשוטות) הידועות שהנן לדעתי הטובות ביותר שנמכרות מהסוג הזה. העוגיות פריכות, שזופות וטריות טריות...לא פעם אפשר להגיע למקום כשהן עדיין חמות, אחרי שיצאו מהתנור כמה דקות לפני כן. טארט התפוחים של פואלין נחשב לאחד הטובים בפריס ומומלץ בחום לטעום אותו.
8 rue Cherche Midi
פתוח שני עד שבת 07:15 עד 20:15
METRO: SEVRES - BABYLONE
http://www.poilane.com/index.php?passer=1

שלכם
שרון

2 comments:

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *