חדר של קונפיטורות

קונפיטורות להמונים ואפשר גם לטעום (צילום: שרון היינריך)
קשה לבחור, המוכרים ישמחו לסייע (צילום: שרון היינריך)
קונפי שמתאים לכבד אווז, לבשר או לגבינות (צילום: שרון היינריך)
אל תשכחו לקנות גם כפית מהאוסף המיוחד (צילום: שרון היינריך)

בחנות החדשה שלה LA CHAMBRE AUX CONFITURES שהוקמה בשנת 2011, מוכרת ליז בינאמה כמעט אך ורק ריבות. שם המשפחה של ליז הופך את העניין הזה למתוק עוד יותר – BIENAIME ובתרגום פשוט, נאהבת טובה. חנות שלמה המוקדשת כולה למתוק מתוק הזה. ליז, ממשיכה את דרכו של סבה-רבא שלה, שהיה בעל חנות מכולת מיוחדת ברחוב פובורג סאנט אונורה המפונפן, בה מכר מוצרים איכותיים. ליז לא מייצרת בעצמה את הקונפיטורות, אלא מאתרת יצרנים המתאימים לחזון שלה ולטעמה. ספקים אלו, נבחרים על ידה בקפידה ומייצרים עבורה את הריבות, אותן היא מוכרת בחנות שברחוב מרטיר הקסום.

העיצוב של החנות נקי ונעים. מדפים מדפים של ריבות, ממש כמו ספרייה רק שבמקום ספרים, מונחות להן על המדפים צנצנות זכוכית שקופות ובהן ריבות בכל הצבעים והגוונים. הצנצנות אחידות בגודלן ובצורתן, אבל האחידות נגמרת כשמגיעים לטעמים, והמגוון פשוט מרהיב.

בחנות תוכלו למצוא ריבות לכל אירוע ולכל מנה, החל מריבות למריחה על לחם או על קרואסון איכותי, עובר בריבות המתאימות לגבינות צרפתיות וכלה בריבות המתאימות לאכילת כבד אווז ולמנות בשריות אחרות. בנוסף, ניתן למצוא במקום ריבות מיוחדות המתאימות לעונות ולחגים מסויימים. כך למשל, לקראת חג המולד מככבת בחנות קולקציית הריבות ל NOEL הכוללת כמה ריבות מיוחדות, אחת מהן בולטת במיוחד, בטעם המזכיר את היין החם הנמכר בשווקי חג המולד בעיר.

מומלצת מאוד ריבת התאנים מקולקציית ריבות הסתיו, ריבת התפוז-אשכולית מקולקציית החורף וכמובן קונפי הבצל והשאלוט המתאימים לכבד אווז ולבשר. אם אתם מעוניינים לרכוש קונפי שיתאים לגבינה מסוימת, שימו לב שישנה המלצה נקודתית לגבי כל גבינה. כך למשל מתאים הקונפי אננס פיקנטי לגבינות כמו אמנטל קונטה וגרייר, קונפי פירות יבשים וארמניאק מתאים לקממבר וכו.

במקום תוכלו לבקש מהמוכרנים שיתאימו לכם ריבות, ממש כשם שמתאימים בשמים. רק תגידו איזה טעם וריח עושים לכם את זה והמוכרים ידעו לעזור לכם. רעיון חביב למתנה הוא כפיות מקסימות, במגוון רחב של צבעים, המוצעות למכירה בצמוד לריבות, כדי שמי שמקבל את הריבה יוכל לטעום אותה ישר. בנוסף למגוון האדיר של הריבות הקיים בחנות, ניתן למצוא בה גם דבש, ממרחי שוקולד, קרמל וסוכר בטעמים שונים.

קונפי לגבינות, כל גבינה והקונפי שלה (צילום: שרון היינריך)


9 rue des Martyrs

 פתוח שלישי עד שישי 11:00 עד 14:30 ו 15:30 עד 19:30. בימי שבת  10:00 עד 19:30 ובימי ראשון  10:00 עד 14:00 סגור בימי שני.

METRO: NOTRE DAME DE LORETTE

0 תגובות:

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *