השוקולד של מישל קוליזל


שוקולד משובח של מישל קלויזל (צילום: שרון היינריך)
משפחת קלויזל (CLUIZEL) מייצרת שוקולד באיזור נורמנדי, כבר משנת 1947. היו אלו הוריו של מישל, שהתחילו את מסורת השוקולד המשפחתית. כיום, בבעלות המשפחה מפעל המייצר סוגים שונים של שוקולד משלב פולי הקקאו ועד שלב השוקולד הגולמי וכן חנויות שוקולד, המוכרות מעדני שוקולד איכותיים ביותר לקהל הרחב. ארבעת ילדיו של מישל הם חלק בלתי נפרד מהעסק, כשלכל אחד התפקיד שלו. לפני כמה שנים עזב פייר קלויזל, אחד הבנים, את המותג ופתח את UN DIMANCHE A PARIS אחד המקומות המיוחדים בפריס.

עיצוב מודרני משולב במסורת המשפחתית (צילום: שרון היינריך)
את הבוטיק בפריס, פתחה המשפחה בשנת 1987 ומאז הוא מהווה אבן שואבת לכל חובבי התחום. כיום מנהלת את החנות קתרין, בתו של מישל. הבוטיק ממוקם על רחוב סאנט-אונורה (SAINT HONORE ) המקסים ומשתלב בצורה הרמונית עם אופיו המיוחד של הרובע הראשון. את המקום פוקדים תיירים רבים, שהרי הוא מקורב מאוד למוזיאון הלובר ולגני טוילרי, כמו גם מקומיים שהתרגלו לאיכות ולטעם המיוחד של השוקולד של קלויזל.

שוקולד להמונים (צילום: שרון היינריך)
בבבוטיק תוכלו למצוא מגוון רחב מאוד של שוקולדים. קולקצייה שלמה של BONBONS AU CHOCOLAT או מה שאנחנו מכנים פרלינים, טבלאות שוקולד באחוזי קקאו שונים ובטעמים שונים, אריזות מתנה מיוחדות ועוד מוצרי שוקולד רבים. מומלץ מאוד לטעום כמה פרלינים של קלויזל, מדובר בכאלו העומדים בשורה הראשונה של השוקולדים הצרפתים. חובבי השוקולד המריר לא ירצו לוותר על פרלין במילוי גנאש עם שוקולד מריר 99% מוצקי קקאו, כשבציפוי נעשה שימוש בשוקולד מריר 60%. מדובר באחד הטובים שטעמתי, השוקולד עדין מאוד אך עם זאת המרירות מורגשת והשילוב של מילוי מריר מאוד עם ציפוי עדין, מעולה. חובבי הפרלינה, יתענגו על מגוון רחב של פרלינים שונים במילוי פרלינה בטעמי אגוזים ושקדים.

קשה לבחור מהמגוון הגדול (צילום: שרון היינריך)
החנות עברה בסוף שנת 2012 שיפוץ ונכנסה לעולם ההיי-טק של השוקולטרי. עיצוב מודרני משולב בתמונות שחור לבן של ייצור השוקולד במפעל המשפחתי, יוצרים תחושה של מקום עדכני עם היסטוריה של שנים רבות. את המוצרים של קלויזל ניתן למצוא היום גם בחנויות גורמה כמו LA GRANDE EPICERIE ובחנויות מתמחות כמו G.DETOU.

מסורת של שנים (צילום: שרון היינריך)
201 rue Saint-Honore
פתוח שני עד שבת 10:00 עד 19:00
מטרו: קו 1 או 7 תחנת Palais Royal-Musee du Louvre


0 תגובות:

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *