LA FABRIQUE A GATEAUX פטיסרי קסומה ליד תעלת סאן מרטן

מי אמר פטל טרי? (צילום: שרון היינריך)
בלב הרובע העשירי, קרוב לתעלת סאן מרטן השיקית, התמקמו להן שתיים. ליזה ואליס, שתי חברות עוד מימי העבודה המשותפת אצל השף פטיסייר הנודע ג'ראר מולו. השתיים התחילו את צעדיהן הראשונים בתחום הפטיסרי בבית הספר פראנדי, ובהמשך כל אחת מהן פנתה לעבודות במקומות שונים. כשנפגשו אצל מולו, החלו לחלום על המקום המשותף אותו יקימו ביחד. בספטמבר 2012 החלום התגשם.

ילדי השכונה מבקרים אצל ליזה ואליס (צילום: שרון היינריך)
מפעל העוגות ,LA FABRIQUE A GATEAUX, כך קוראות השתיים למקום שלהן, השונה כל כך מהנוף המוכר בפטיסרי הפריסאית. דלת ורודה מקבלת את פני האורחים הנכנסים ממש לסלון קטן. התפאורה מיוחדת מאוד: ספה, שולחן עגול בצבע ורוד ושני כסאות, ציור הנושא את שם המקום אותו ציירה אמא של ליזה וקיר עם רינגים ומקצפים למיקסר. בצמוד לחלון הגדול הפונה לרחוב, משטח עליו מונחות עוגות ועוגיות ובמרכז החנות הקטנה, ויטרינת העוגות האישיות. מדי פעם ראש קטן מציץ מהרחוב אל תוך החנות, בוהה בערגה בעוגיות ובפיננסיירים (כך אומרים ג') המונחים ליד החלון. הילדים של הרובע, אוהבים לבקר בחנות עם ההורים שלהם, ליזה ואליס מפנקות את הילדים בעוגייה טעימה או בשוקט טרי. אווירת שכונה של פעם.

העוגות נרקחות באטליה שמאחור (צילום: שרון היינריך)
מאחורי ויטרינת העוגות, מציץ לו המטבח של הבנות, או יותר מדויק ה ATELIER. אותו מקום בו רוקחות השתיים את התוצרת שלהן. מוסיקה טובה מתנגנת ברקע, אליס יוצקת את קרם הלימון לתבניות וליזה מטפלת בלקוח שנכנס לחנות. שתיהן עושות את הכל, מייצרות, מטפלות בקליינטים ועונות למיילים. ליזה היא הדברנית יותר מבין השתיים והיא מסבירה לי שהן ממש משלימות אחת את השנייה. ליזה מספרת שהן פחות מתחברות לקונדיטוריות "לוקס", הן מעדיפות לייצר עוגות טובות, אך לא יקרות מדי, שתהיינה נגישות, שאנשים יוכלו לרכוש אותן ולהנות מהן.

עוגות אישיות מדליקות (צילום: שרון היינריך)
הרעיון הזה של שתי נשים שחוברות ביחד להקים פטיסרי בפריס, הוא לא משהו של מה בכך. מדובר בתחום גברי מאוד, רוב השף פטיסריים המובילים הם גברים, ורק לאחרונה החלו נשים פותחות מקומות משלהן, כמו קליר דמון למשל. ליזה מתארת את מצב הנשים בתחום כבעייתי, נדמה שהתחושה היא של תקרת זכוכית. הנשים כן נמצאות במעבדות של הפטיסרי המוכרות, אך הן בדרך כלל נשארות בתפקידים שלא מאפשרים להן להתקדם ולפתח את עצמן. זו אחת הסיבות בגללן החליטו השתיים להתמקם במקום משלהן, בו הן יכולות ליצור את הדברים שהן רוצות, בדרך הכי הנכונה להן.

פשוט אבל כל כך טעים (צילום: שרון היינריך)
במקום תוכלו למצוא מגוון של עוגות אישיות ועוגיות, כן תוכלו להזמין מראש עוגות מיוחדות לימי הולדת ולאירועים מיוחדים. מבין העוגיות מומלץ מאוד הפיננסייר פטל, שהנו אחד הטובים שטעמתי. עסיסי מאוד, רך, שילוב של מתיקות עדינה של העוגיה עצמה וחמיצות עוקצת של הפטל הטרי. חובבי הקוקיס ישמחו לדעת שבמקום נמכרות עוגיות M&M גדולות ופריכות, ועוגיות שוקולד צ'יפס בשרניות.

קראמבל טרי (צילום: שרון היינריך)
באגף הקינוחים האישיים תוכלו למצוא במקום קינוחים קלאסיים, לצד קינוחים מקוריים של ליזה ואליס. לחובבי הפטיסרי הקלאסית מומלץ לנסות את הטארט לימון, על בסיס של בצק פריך עם אגוזי לוז, עטוף במרנג איטלקי חרוך. חובבי הגבינה ישמחו לטעום את עוגת LA CHEESECAKE D’ELODIE, העשויה בסיס של ביסקוויט ספקולוס, קומפוט של דובדבנים וקרם גבינת פילדלפיה. אחד הקינוחים המיוחדים במקום הוא ה LE POPUCINO DE PAULINE, המורכב משכבה קרוקנטית של פרלינה ופקאן, מעליה מוס שוקולד ובייליס, קערית קטנה משוקולד ובה מילוי של קרם שאנטיי (קצפת) עם קפה.

מפעל מתוק מתוק של עוגות (צילום: שרון היינריך)
מומלץ בחום לבקש מליזה שתכין לכם קפה קרם (היא מכינה אותו מעולה), לצדו בחרו לכם את העוגה שהכי קורצת לכם, ושבו לכם בסלון של ליזה ואליס לאיזו שעה קלה. אל תשכחו להביט אל הרחוב, מדי פעם תראו ראשים קטנים מציצים ובוחנים את העוגות והעוגיות שמונחות ליד החלון.

34, rue des Vinaigriers
פתוח רביעי עד ראשון מ 10:00 עד 20:00
מטרו: קו 5 תחנת Jacques Bonsergent

0 תגובות:

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *