הפטיסייר של הבובואים ברחוב מרטיר DELMONTEL

המיל פויי של דלמונטל (צילום: שרון היינריך)
בשנת 1999 התמקם לו ארנו דלמונטל (Arnaud Delmontel) ברחוב מרטיר שברובע התשיעי. לפני שפתח את החנות הראשונה שלו, הספיק הפטיסייר החביב לעבוד במקומות שונים ביניהם בפטיסרי-בולנז'רי המעולה של ג'ראר מולו, בשוקולטרי המפורסמת LA MAISON DU CHOCOLAT וכן במטבח של מלון מטיניון המוכר. מהר מאוד הפך לחביבם של תושבי השכונה הבובואים (בורגני בוהמייני) ואחרי שפוגשים אותו מיד מבינים מדוע. דלמונטל מעוניין לייצר רגעים מתוקים של שמחה, ולדעת תושבי השכונה, הוא מצליח בהחלט.

מגוון קינוחים אישיים ותושבי הרובע חוגגים (צילום: שרון היינריך)
כוכב האגוזים של דלמונטל, מעדן (צילום: שרון היינריך)
מקום מפגש מתוק לתושבי השכונה (צילום: שרון היינריך)
כשנכנסים לבולנז'רי-פטיסרי של דלמונטל, מרגישים מיד אווירה חיובית ונעימה. עיצוב נעים, גווני הורוד מקשטים את המקום ואת הסינרים של המוכרניות, ומאוחרי דלפק המכירה מציצות המדרגות הלולייניות המובילות אל מתחם הייצור. דלמונטל נמצא במקום, מייצר את כל התוצרת מאחורי הקלעים ולא מהסס לצאת אל החנות, לשוחח עם הלקוחות מהשכונה ובכך לתת להם הרגשה ביתית ונעימה.

ב 2007 זכה דלמונטל בתחרות הבגט הכי טוב בפריז, תחרות הנערכת מדי שנה בעיר האורות. הזוכה בתחרות מתהדר לא רק בכבוד, אלא גם זוכה לספק במהלך שנה את הבאגט לארמון האליזה. מומלץ מאוד לטעום את RENAISSANCE, הבאגט שזכה במקום הראשון בתחרות. הציפוי (קראסט) מעולה, האווריריות נכונה ומידת האפייה מדויקת. כנראה שסרקוזי וקרלה נהנו מאוד במהלך השנה הזו.

במקום תוכלו למצוא מגוון רחב של מאפים, מומלץ מאוד כוכב האגוזים העשיר במילוי של אגוזי לוז. דלמונטל מתהדר גם במאפה מיוחד בשם PATTE D’OURS שמשמעותו בעברית כרית כף רגל של דב, שם המתאים לצורתו של המאפה. מדובר במאפה בצק עלים עם מחית פיסטוק ושוקולד לבן, שנחשב לספסיאליטה שלו. בתחום העוגות, מומלץ המיל פויי (קרמשניט) ועוגת התותים עם השומשום השחור. דלמונטל מוכר גם בזכות קולקציית המקרונים הגדולה שלו, והיצירתיות שבאריזתם.

בתחום המלוחים, תוכלו למצוא אצל דלמונטל קישים מעולים, פיצות ביתיות ולחמים ממולאים בגבינות ובנקניקים. מומלץ לנסות את אחד הקישים, כשעמדתי בחנות היה זה הקיש לורן שנחטף על ידי המקומיים.

39 rue des Martyrs 75009
שעות פתיחה: רביעי עד שני 07:00 עד 20:30
מטרו: NOTRE DAME DE LORETTE

סניפים נוספים – ברובע ה 9, ברובע 17 וברובע 18 (ראו פירוט באתר)

0 תגובות:

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *