מרקיז השוקולד LES MARQUIS DE LADUREE גם שוקולד וגם סדנאות

גם אתם יכולים, שוקולטיירים ליום אחד (צילום: שרון היינריך)
פריז לא מפסיקה להפתיע אותי, כמות האירועים המוקדשת כאן לבלוגרים בתחום הקינוחים והאפייה היא פשוט מדהימה. בעולם של ניו מדייה, מבינים נספחי העיתונות שיש עוד ענף חשוב בעץ המדהים הזה, שגם אותו יש להשקות ולטפח. אז הפעם הוזמנתי על ידי נספחת העיתונות של LADUREE לסדנה אישית, עם עוד שלושה בלוגרים, של הכנת ביצי שוקולד משובחות לחג הפסחא ההולך ומתקרב. הוזמנתי אל חנות השוקולד של להדורה - LES MARQUIS DE LADUREE, שם פגשתי את חבריי לסדנה וביליתי אתם 4 שעות של חום ומתוק.

אפילו הסרטים לקישוט נראים כאילו נלקחו מהמתפרה של לואי ה 15 (צילום: שרון היינריך)


אז איך הכל התחיל?
בין כל בתי האופנה הנוצצים וחנויות התכשיטים היוקרתיות שבאזור כיכר המדלן, התמקם לו גם סלון-דה-תה אחד שהחל את דרכו כבר בשנת 1862, ברחוב רויאל מספר 16. היה זה לואי ארנסט להדורה (Louis Ernest Laduree) שהחליט לפתוח את המאפייה שלו במקום. ממש באותה השנה, כאשר הונחה אבן הפינה של האופרה גרניה, הפך איזור המדלן הסמוך לאופרה לאזור עסקי חשוב ביותר בו התמקמו מיטב המותגים היוקרתיים. כמו בכל אגדה, גם כאן טוויסט בעלילה בדמות שריפה שפרצה במאפיה ב 1871, פתח את חלון ההזדמנויות להפוך אותה לפטיסרי. במעבר ממאפיה לפטיסרי, הופקדה משימת  קישוט המקום בידיו היצירתיות של הצייר ז'ול שרה (Jules Cheret). שרה, שהושפע מהטכניקות באמצעותן צוירה תקרת הקפלה הססטינית והאופרה גרנייה, העניק לתקרה מראה עמוק וקליל עם ציורי הילדים המלאכיים שלו.

חנות השוקולד של להדורה, עיצוב מקסים ואווירה של מאה אחרת (צילום: שרון היינריך)


גם לנשים מותר!
בתי הקפה בפריז הלכו והתפתחו, כך גם הרצון לראות ולהראות בציבור, ולא רק של הגברים, אלא גם של הנשים. בתחילת המאה ה 20 הייתה זו ז'יאן סושרד (Jeanne Souchard), אשתו של לואי ארנסט להדורה, שהגתה רעיון לשלב בין בית קפה לפטיסרי וכך נולד אחד מסלוני התה הראשונים בעיר. בסלון דה תה, יכלו הנשים להתאסף באופן חופשי, שינוי מרענן לפריסאיות המפונפנות. מאז הלך והתפתח המותג וכיום הוא כולל סניפים רבים בעולם כולו, ובכלל זה בתי תה, פטיסרי, חנויות שוקולד, חנויות אקססוריס, וגם את מותג השוקולד LES MARQUIS DE LADUREE. על הפטיסרי של להדורה תוכלו לקרוא בקרוב בהרחבה, בספר החדש שלי "הפטיסרי הטובות בפריז - מדריך לבוטיקי עוגות וקינוחים" שיצא לאור בשבועות הקרובים.

זה מה שהגיע אלי הביתה, כל פרט ופרט נלקח בחשבון, האריזה, הנייר, הצבעים. תענוג (צילום: שרון היינריך)


לא מפסיקים לחלום
היכולת של להדורה לחדש וליצור מרשימה, כך, בשנת 2012 נולד מותג השוקולד של להדורה LES MARQUIS DE LADUREE, בו אפשר למצוא שוקולד איכותי וקינוחי שוקולד משובחים שלא ניתן למצוא בכל פטיסרי בפריז. מגוון השוקולדים המוצעים במקום גדול מאוד, העיצוב של המקום מדהים וכן ניתן לקחת חלק בסדנאות המתקיימות במקום מדי יום חמישי ושבת. הסדנה אליה הוזמנתי התקיימה באווירה מקסימה ונעימה, מלווה בהסברים, הדגמות וגם HANDS ON, כלומר ממש עבודה פרטנית של כל אחד על המוצר אותו לקח הביתה. במהלך הסדנה עשינו שימוש בשוקולד של חברת ולרונה, זכינו לטעום מיני מתוקים של המקום וכמובן גם התכבדנו בשוקולה שו (שוקו חם) של המרקיז. ההקפדה של צוות המקום על כל פרט ופרט הרשימה אותי, החל מההסברים הכתובים שחולקו, העט, הסינר האיכותי שהמתין לכל משתתף ותחושת ה"דלוקס" לאורך כל הסדנה. לדעתי, מדובר ברעיון מקסים לבילוי של כמה שעות בעיר האורות, גם לתיירים וגם לדיירים, גם לחובבי התחום וגם למי שרק רוצה להתנסות. 

HANDS ON תתכוננו לעבוד בשביל התענוג הזה, שווה כל רגע (צילום: שרון היינריך)


LES MARQUIS DE LADUREE
http://marquis.laduree.com/en_fr/

14 rue Castiglione 
75001 Paris
מטרו: CONCORDE או TUILERIES
שעות פתיחה: שני עד שישי 10:00 עד 19:30, שבת 09:30 עד 19:30

אביב שמח!
שלכם
שרון

0 תגובות:

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *