פרויקט מרגש עם SILIKOMART בעמק הסיליקון של איטליה, או כשבחרו אותי להיות פרזנטורית של תבנית

גאה להציג את סופיצ'ה אינקאנטו, התבנית שסיליקומארט שידכו לי (צילום: שרון היינריך)
שנת 2015, אני זוכרת את עצמי מסתובבת בין אלפי דוכנים בתערוכת המזון SIRHA המתקיימת כל שנתיים בעיר ליון שבצרפת. כמובן שהחלק האהוב עלי בתערוכה הוא אגף הקונדיטוריה והמתוקים, מגוון עצום של דוכנים ובהם חומרי גלם, כלים, תבניות, אריזות, ויטרינות, המילה האחרונה בכל תת תחום שקשור לתחום העצום הזה שרק הולך ומתפתח. ואז הגעתי לעמק הסיליקון, או יותר נכון ללונה פארק של תבניות סיליקון במגוון צורות שלא ראיתי עוד אותו רגע. באופן כללי אינני עושה שימוש בתבניות סיליקון לאפייה, אני יותר מתחברת לתבניות קשיחות מאלומיניום או מחומרים אחרים, אבל משהו בדוכן הזה שבה את לבי. "נעים מאוד, אני קיארה" קופצת עלי בחיוך קיארה מטיאצי הנציגה של חברת SILIKOMART, היא מסבירה בהתלהבות על החברה ומציידת אותי בתבנית מיוחדת ליצירת עוגיות עם תבליט שוקולד. באותה התקופה סיליקומארט רק התחילו להיכנס לשוק הישראלי וכמות הפניות שקיבלתי מהארץ לאחר פרסום המתכון לעוגיות הפתיע גם אותי וגם את היבואנים של החברה לישראל. מאז זרם הרבה סיליקון בנהר והיום תבניות החברה נמצאות כמעט בכל מעבדה של מקצוען או חובב אפייה.

ים של תבניות ממתינות לאריזה (צילום: שרון היינריך)
תבניות הסיליקון פרצו לחיינו בתחילת שנות ה 2000, רובן היו כתומות כהות והן הגיעו במגוון מצומצם של דגמים. באותה תקופה הן שווקו כדבר הבא בעולם הפטיסרי, כאלה שניתן לאפות בהן וגם להקפיא אותן, גמישות מאוד, קל להוציא מהן את העוגה ואין צורך בשימונן. כמו בכל תחום, גם בתחום זה התחלו לצוץ חיקויים ברמה נמוכה ביותר שהוציאו שם רע לתבנית הסיליקון. אופים התלוננו על ריח רע שיוצא מהתבניות, על התחממות יתר שלהן ועוד ועוד. בשנים האחרונות עם התפשטות תחום הפטיסרי הצרפתית אל מעבר לגבולות הרפובליקה, גדל גם השימוש בתבניות הסיליקון שמאפשרות עבודה בטכניקות מודרניות שהולכות ונהיות מורכבות יותר ויותר.

ומהחומר שבתוך החביות נולדות תבניות (צילום: שרון היינריך)

המכונות שהופכות סיליקון נוזלי לתבניות שכל חובב אפייה מכיר (צילום: שרון היינריך)
שנת 2018, אני מקבלת מייל ממטיאצי שמציעה לי להיות פרזנטורית של אחת התבניות החדשות של סיליקומארט. ההתרגשות גדולה, אני מיד נזכרת בפגישה הראשונה שלנו, איך הצגתי עצמי כבלוגרית עם כמה אלפי עוקבים באינסטגרם שחוקרת את עולם הפטיסרי הצרפתית. מאז שמרנו על קשר ובשנים האחרונות כמעט בכל פגישה שלנו היא מעדכנת אותי שבקרוב נעשה שיתוף פעולה גדול ביחד. לא תיארתי לעצמי שיעברו כמה שנים ואקבל הצעה כל כך מרגשת. על שיתוף הפעולה הייתי צריכה לשמור בסוד עד מועד מסוים, במהלך תקופה זו הגיעה אלי עם שליח מיוחד התבנית החדשה של החברה. התבנית שנחשפת בימים אלה היא לדעתי אחת התבניות המדליקות ביותר של החברה שיצאו לאחרונה. היא יכולה להתאים לעוגות אפויות, לקינוחים קרים וכמובן שגם לגלידות ולארטיקים. במסגרת שיתוף הפעולה התבקשתי להתאים לתבנית שני מתכונים, אחד לאפייה ואחד להקפאה, והוזמנתי על ידי החברה לבקר במפעל ובבית הספר שלהם לצילומים מיוחדים לקראת יציאת התבנית ששמה באיטלקית "סופיצ'ה אינקאנטו" (בתרגום חופשי, התמכרות או קסם רך).

בין כל ה"שטאנצים" נמצאת גם התבנית שלי (צילום: שרון היינריך)
המפעל של סליקומארט שהוקם בשנת 2002 על ידי דריו מרטלטו נמצא בפרברי העיר פדובה, כחצי שעה נסיעה מונציה. טומסו קוגו המכונה על ידי חבריו טומי מחכה לנו בשדה התעופה ובחיוך איטלקי אופייני מסביר לנו שהגיע בדיוק בזמן. בדרך הוא מספר לנו בהתלהבות על העבודה שלו בחברה, אנחנו מדברים על אוכל איטלקי ועל שימוש בחומרי גלם מקומיים, על חיקויים של אוכל איטלקי לטענתו בעולם ועל סבתא שלו הבשלנית. כאלה הם האיטלקים, פתוחים, חמים, אוהבים לאכול ומוכנים להתחייב על כך שהרגו שהם עושים הוא הטוב ביותר. כשמגיעים מפריז הרוח החיה האיטלקית בולטת עוד יותר, המעבר מנרגנות לחיוכים משמח מאוד.

כמעט אפוייה (צילום: שרון היינריך)

"חמה מהתנור", תבנית סיליקון טרייה (צילום: שרון היינריך)
מטיאצי מקבלת את פנינו בהתלהבות, איתה סיליביה רובין. "לפני שמתחילים חייבים לשתות קפה באיטליה" היא מכריזה ואנחנו כמובן מצטרפות לשעת הקפה של העובדים. מאוחר יותר נבין שכל כמה שעות עוצרים ושותים קפה, בבוקר, לפני ארוחת הצהריים, אחריה, אחר הצהריים ואז כבר עוברים לאפרול שפריץ. את הסיור אנחנו מתחילות ב"האנגר 78", מתחם מקסים שהוקם בצמוד לבניין החברה והמחסנים שלה. "הרעיון שעומד מאחורי המקום הזה הוא יצירת סביבה של מעבדות בהן אפשר לקיים סדנאות, קורסים והדגמות, כמו גם צילומים של תוכניות אפייה, סרטונים ועוד. כאן גם נצלם מחר את הקליפים שילוו את השקת התבנית סופיצ'ה אינקאנטו", מסבירה מטיאצי בהתלהבות. אנחנו מבקרות במשרדי החברה ורואות היכן נולדים הקסמים, תבניות שלא עולות בדמיוננו כבר נמצאות כאן בשלבים אחרונים של יצירה ובהמשך גם ייצור. היא מבקשת ממנהל בקרת האיכות אלברטו פאזטו המכונה ברטו להצטרף אלינו וביחד אנחנו עוברים אל המפעל עצמו.

התבניות נכנסות לאפייה (צילום: שרון היינריך)
"אחד היתרונות של החברה שלנו הוא העובדה שכל הייצור מבוצע באיטליה, אבל לא רק באיטליה אלא ממש בצמוד אלינו. כך אנחנו יכולים לשלוט בצורה מיטבית על איכות המוצר החלק משלב העיצוב ועד שלב האריזה והשילוח" מסביר פאזטו. המפעל שנמצא ממש מעבר לכביש הוא המקום המרתק ביותר במתחם. מדהים לראות את חביות הסיליקון הנוזלי הענקיות הופכות בתהליך מתוחכם לתבניות בהן אנחנו עושים שימוש יומיומי. "את הסיליקון, שנחשב לאיכותי ביותר, אנחנו מביאים מגרמניה, הוא מגיע בחביות האלה" מסביר פאזטו ופותח אחת מהן כדי להראות לנו את תחילתו של התהליך. לאחר מכן מועבר הסיליקון לאחת מ 20 מכונות שבמטה קסם וטכנולוגיה הופכות אותו לתבנית סיליקון לבנה, כתומה (הצבע המפורסם שאתם מכירים מהחנויות) או בצבעים אחרים שנכנסו לקולקציות במשך השנים. במפעל יש גם מכונות המייצרות תבניות פלסטיק מיוחדות שהן חלק ממגוון המוצרים של החברה.

השטאנץ (צילום: שרון היינריך)
לכל מודל של תבנית יש את ה"שטאנץ" שלה, אותו מלבישים על המכונה ובאמצעותו יוצרים את התבנית. המודלים מסודרים בטורים ארוכים, שלכל אחד מהם מספר סידורי באמצעותו מאתרים את המודל לפני הייצור. מדהים לראות כיצד הסיליקון הנוזלי יוצא מהמכונה בצורת תבניות שנערמות אחת על השנייה ועוברות להמשך התהליך שממש לא מסתיים עם ייצורן. "מבחינתנו כל תבנית צריכה לצאת מושלמת מהמפעל, לכן כל תבנית נבדקת ידנית על ידי צוות עובדים ומוסרות ממנה שאריות סיליקון" מסביר פאזטו ומוביל אותנו אל חדר ניקוי התבניות. כל תבנית עוברת תחת ידו של עובד או עובדת שבצורה ידנית מוודאים שהיא מהוקצעת וחלקה. "אחרי החלק הזה בתהליך, מגיע שלב חשוב ביותר" הוא מוסיף. "כל התבניות ללא יוצא מן הכלל מוכנסות לתנורים ופשוט נאפות במשך כ 6 -7 שעות. השלב הזה חשוב ביותר לבקרת האיכות של התבניות, כך אנחנו מוודאים שאין סיכוי שנשארים רעלים כלשהם בתבנית, מעין סטריליזציה". מדהים לראות שכל תבנית עוברת את התהליך הזה לפני שהיא מגיעה למתחם האריזה.

האריזות הכל כך מוכרות של סיליקומארט (צילום: שרון היינריך)
אחרי שנארזו מגיעות התבניות למחסנים ומשם משונעות למדינות רבות ברחבי העולם, כמעט שאין אדם העוסק בתחום האפייה שלא עושה שימוש בתבנית זו או אחרת של החברה. גם לישראל מגיעות מגוון של תבניות והקהל הישראלי אוהב אותן מאוד. "חברת סיליקומארט אכן מובילה בשוק הישראלי" מסביר מארק אטלי, הבעלים של חברת "מר קייק" המתמחה בייבוא ובמכירה של חומרי גלם לאפייה. "הישראלים מתחברים מאוד לתבניות הסיליקון כשלפי מה שאנחנו רואים השימוש הוא בעיקר לאפייה, יש מגוון גדול מאוד של דגמים מיוחדים והישראלים שאוהבים חדשנות מתחברים מאוד למוצר. גם בהיבט האיכות, ביחס למתחרים, סיליקומארט מובילה".


ברוח החדשנות מבינים בסיליקומארט שבנוסף לשף פטיסיירים המובילים שעובדים עמם בכל העולם, קיים קהל גדול מאוד פחות מקצועני או חובבן, מלא בתשוקה וברצון ליצור בבית ולשדרג את יכולות האפייה שלו. לצד פייר ארמה, כריסטוף מישלאק, אמורי גישון וג'ורדי רוקה ממסעדת "El Celler de Can Roca" הספרדית, שהגיעה בשנת 2018 למקום השני ברשימת 50 המסעדות הטובות בעולם, מקיימים בסיליקומארט שיתופי פעולה גם עם בלוגרים, אינסטגרמרים ומובילי דעת קהל ברשתות החברתיות. ."האנגר 78" הוא המקום שמפגיש את שני הקהלים של סיליקומארט, ובו אנחנו מצלמים את הסרטונים לקראת יציאת התבנית החדשה.

חוויה שקשה לתאר במילים, יום צילומים בינלאומי (צילום: שרון היינריך)
יום הצילומים מתחיל בראיון אישי בו שואלים אותי שאלות על העשייה שלי, על החיבור העמוק שלי לתחום הפטיסרי ועל הקשר עם סיליקומארט. בהמשך אנחנו עוברים למטבח הצילומים המאובזר ובמשך מספר שעות מצלמים סרטוני וידאו של שלבים בהכנת שני המתכונים. כל שעות הצילום האלו יסתכמו בסופו של דבר לקליפ קצר אחד שיוביל את מסע השיווק של התבנית. הכיף בתבנית הוא שהיא יכולה לשמש לכל מיני סוגים של קינוחים, גם אפויים וגם קרים. הלוק שלה מזכיר מעט צורה של קרמבו, או זילוף של גלידה רכה (מכאן גם השם שלה). מתכון אחד שבחרתי לתבנית הוא עוגה בחושה חומה לבנה מצופה בשוקולד מריר והמתכון השני מוס שוקולד לבן עם דובדבנים טריים בתוכו. במהלך הצילומים השתעשענו עם מגוון ציפויים וקישוטים לקינוח הקר. אחד הדברים המקסימים בתבנית הזו הוא האפשרות להפוך אותה בנקל לתבנית לארטיקים על ידי נעיצת מקלות קרטיב במסה והכנסתה להקפאה. אין כמו לטבול את המוצר הקפוא בציפוי שוקולד חמים ולנגוס.

הרגע הזה שבו התבנית נחשפת, פרזנטורית זו לא מילה גסה (צילום: שרון היינריך)
רוצים לקבל את התבנית שלי? כתבו לי כאן בתגובה מה אתם מתכננים לעשות עם התבנית ו 5 מכם יקבלו במשלוח ישיר עד הבית את התבנית החדשה של סיליקומארט (את התגובות ניתן להשאיר עד ה 7.10).*עדכון ממר קייק - התבנית הגיעה לחנויות! היא נמכרת בתקופה זו במבצע ב 89 ש"ח, במקום ב 119 ש"ח.
המבצע לזמן מוגבל.


לעמוד התבנית כנסו.

תזכרו שחלומות מתגשמים
שלכם
שרון

84 תגובות:

 1. איזו תבנית מהממת! מושלמת לארטיקים מיוחדים לילדים��

  השבמחק
 2. נראה לי חוץ מקרמבו, או גלידת וניל בצורה שמתאימה בול לטילון... רק להניח ישר על גביע וופל... עוגת עץ אשוח על שיפוד לכריסמס... אבל יהיה הכי משעשע להכין עוגות שוקולד אימוג׳י של... קקי!! עם עיניים של m&m, למשל... �� (בהומור כמובן, בלי להעליב... מבטיח להעלות תמונות של האימוג׳י הסופי)

  השבמחק
  תשובות
  1. רעיונות מעולים!!!

   מחק
  2. עוגת עץ אשוח זה בול מה שגם לי עלה לראש!

   מחק
 3. הייתי מכינה בהם קינוח של גלידת וניל עטופה בשערות חלבה וציפוע שוקולד חלב כך : מקפיאה גלידת וניל בתבנית. לאחר שקפאה מוציאה ומגרדת מהחלק החיצוני כך שהקונטס ייקטן. לאחר מכן מורחת שוקולד מריר בתבנית עד שקופא. כשקופא מפזרת שערות חלבה, מכניסה את קונוס הגלידה הקטן וסוגרת עם עוגיה :)
  Nudelneta@gmail com

  השבמחק
 4. תבנית מהממת!
  נראית כמו הר שכיף לטפס עליו או לעשות עליו סקי.. הייתי מכינה בה ארטיק מושקע עם זילופים של ספירלה מסביב, כמו מסלול סקי, או לחילופין הופכת אותו להר געש עם לבה נשפכת משוקולד. .

  השבמחק
 5. היא מתאימה בדיוק לקינוח שתכננתי לראש השנה:
  שוקולד לבן בחוץ
  בפנים מילוי של קרם ונילי עם חתיכות קטנטנות של חלת דבש
  ולמעלה ספונג חמוד בטעם תפוח

  השבמחק
 6. וואו שרון, כמה מרגש ויפה ומקסים! הסירטון/קליפ, הסיפור הביצוע.
  לי עולה רעיון של משהו מרענן - הייתי הולכת על מקפא של ברולה עם טעמים לימוניים (למון גראס/גרניום וכו') ובהגשה הוא ישב במעין קונסומה של פרי או סלט פירות קטן ומרענן עם עלי נענע. בגרסה האפויה הייתי הולכת על הכי ביתי אבל שיקי - עוגת שיש אישית מפודרת באבקת סוכר. לא צריך יותר. בהצלחה מהממת!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה יקירה! רעיון מטריף ומתאים מאוד למזג האוויר בישראל. מרסי שרי

   מחק
 7. זה דיי צועק ״אימוג׳י גלידה (קקי ; ) אבל עלה לי רעיון לגלידה הפוכה.
  מוס וניל/שוקולד או כל טעם שאוהבים.
  אינסרט גביע גלידה מצופה בשוקולד מריר שישרוד את המוס וההקפאה, ואחרי חילוץ לקראת הגשה קצפת טרייה בתוך הגביע.

  מזל טוב בהצלחה!

  השבמחק
  תשובות
  1. אחלה רעיון! מדמיינת את התמונה :-)

   מחק
 8. מתה מקנאה (: תבנית מדליקה ממש. אני הייתי הולכת על עוגות - יש כאן כל כך הרבה אפשרויות.

  השבמחק
 9. שרון תבנית מקסימה והסירטון מהמממם
  אני הייתי מכינה טריקולד טריקי מזלפת מוס שוקולד מריר לתוכו מוס שוקולד חלב ולתוכו מוס לבן כך שרק בחתך ניתן לראות את שלושת המוסים
  באותו אופן טעמי פונטש בננה כמו בילדות
  ודובדבני אמרנה לחיזוק טעמי הרום
  או שילוב של מוס שוקולד ומוס תפוז (מאוהבת בשוקולד תפוז)
  בכל אופן בטוחה שהמכירות יעופו בזכותך. שאפו��

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה יקירה, אגב, קלעת לאחד המתכונים שעשיתי להם עם דובדבנים :-)

   מחק
 10. אני רוצה תבנית כזו!
  הייתי מקפיאה בה מוס וניל עם מלא נקודות כשבתוכו אינסרט מרמלדת פטל ופנאי פיסטוק.
  או אולי מוס מסקרפונה שבתוכו קרם ערמונים עם זילוף של קצת ״ספגטי״ ערמונים למעלה. מון-בלאן בצורה של המון-בלאן!
  וואו, עפים לי עכשיו עוד ועוד רעיונות בראש....
  שכבה של עוגת שוקולד עשירה אפויה, מוס פרלינה, ביסקוויט שוקולד. ציפוי של שוקולד מריר עם קישוט של שברי אגוזים מקורמלים.
  להמשיך? ��

  השבמחק
  תשובות
  1. יוו מון בלאן!!! מתה על ערמונים. תודה יקירה :-)

   מחק
  2. זכיתי! וואו, בחיים לא זכיתי בכלום... תודה, יקירה! ❤️

   מחק
 11. קרמבו עם הפתעות בפנים , ביצת הפתעה לילדים בצורה חדשה , והכי מתאים לי אריזה מפתיעה לטבעת נישואין אם שוקולד - החבר ״הטוב״ של כולנו ..

  השבמחק
 12. לפני כמה שנים אני והחברה הכי ובה שלי ניסינו להכין קרמבו. זה היה קטסטרופה. היינו גרועות בזילוף והמילוי נזל הצידה. זה היה נראה רע! הגנאש לא היה טוב. עברו כמה שנים, התמקצעתי כחובבנית בכל מה שקשור לאפיה וקינוחים, אבל את הקרמבו הזה לא אשכח לעצמי. אני חייבת לעשות תיקון ואשמח להפתיע את חברה שלי (שתינו מכורות לקרמבו, רק בחג אכלתי שלוש). מזל שאני עוקבת אחרייך במדיות השונות :) ממש אשמח להזדמנות לעשות את הקרמבו המושלם!

  השבמחק
  תשובות
  1. נהדר :-) ומה השם??

   מחק
  2. אפרת כהן :) לא הצלחתי להכניס את השם משום מה.

   מחק
 13. היי, אכן כתבה מעניינת ואיכות המוצר מושלם ,הסירטון משגע במידה ואזכה אעשה מוסים או איזה מאפים עם הנכדות התאומות בנות 5 וגם אהיה חוצפנית😘ואבקש ממך את המתכון המהממם אשמח מאוד.

  השבמחק
  תשובות
  1. הי הי, המתכון יופיע בקופסא של התבנית. מה שמך? תודה!

   מחק
  2. שמחון יהודית

   מחק
  3. שמי שמחון יהודית

   מחק
 14. כשהן לבנות בא לי לשים עליהן עיניים ולהפוך לרוח רפאים חמודה, במיוחד בהקשר האלווין המתקרב. הייתי עושה מוס שוקולד מריר עם מילוי קרמל מלוח רך על תחתית סבלה, מצפה בשוקולד לבן ומזלפת עיניים. לבן ו"מפחיד" מבחוץ, חום וקרמלי מבפנים :)

  השבמחק
 15. קודם כל, רק רציתי להמשיך לקרוא ולקרוא את הפוסט שלך.
  שנית הייתי מכינה קרם ברולה עם תותים בפנים (החורף מתקרב) על מצע של שיערות קדאיף או סבלה ברטון (יותר קל לחתוך) לימוני,מקושט בפירות יער ומקרונים.


  השבמחק
 16. התבנית משגעת!
  הייתי ממלאת את התלוליות במוס שוקולד 70% כשבפנים שכבה של קונפי דובדבנים ומרציפן רך. למטה סוגרת עם קראנצ' פיסטוק.
  מלמעלה שופכת על התלוליות גנאש שוקולד מריר חם שיכיל ליקר דובדבנים.. בפריסטייל כזה :)
  אה וגם קצת פיסטוק קצוץ מלמעלה

  השבמחק
  תשובות
  1. נשמע מגרה וטעים, אנא הוסיפי את שמך :-)

   מחק
  2. תודה!
   סתיו אוצקובסקי

   מחק
 17. תבנית מדליקה! הייתי עושה בהתחלה שכבת שוקולד מריר מומס, שיהיה כציפוי, ואז בונה בפנים שכבות של מוס שוקולד לבן, מוס ערמונים ומוס שוקולד מריר, כך שרק לאחר נגיסה בשכבת השוקולד המתפצפצת מגלים את השכבות.

  השבמחק
 18. להחזיר פינוק לילדים שלי שמתכננים לפנק אותי ביום ההולדת שלי שחל בעוד 3 שבועות.
  האמת שנראה לי ממש מתאים לקרמבו, ארטיקים מדליקים, אבל הכי בא לי מוס קפוא עם הפתעות בפנים (אולי שיחוב של מוס שוקולד לבן עם פטל)
  והכי בא לי שבפעם הראשונה תהיה לי תבנית סילקומארט אמיתית משלי!

  השבמחק
 19. Revital cohen scully25/9/18 21:01

  זה יהיה מהמם כבסיס לעוגת ברבי אישית, זה נראה כמו שמלה מושלמת! �� אנעץ למעלה את החלק העליון של הברבי, או כדף טרנספר של החלק העליון של ברבי/ כל נסיכה אחרת, וזה ישמח הרבה ילדות חמודות...

  השבמחק
  תשובות
  1. איזה רעיון מדליק :-) תודה רבה

   מחק
 20. היי שרון,
  בכל פעם שהגעתי קרמבו לא הייתה אחידות מושלמת כמו שרציתי. לכן, התבניות האלה ממש מושלמות לקרמבו! מה גם שאפשר לשחק עם הפתעות שבפנים ולהטביע טעמים שונים כהפתעה.
  מה שיהיה עוד יותר מושלם זה אם ייצרו תבניות כאלה בגודל קטן יותר שבו יהיה ניתן ליצוק טעם מסויים או אפילו פרלין בצורה הזו ואז להטביע אותו בתוך הקרמהו המיוחד..
  תחשבי על זה..
  בהצלחה וגאווה גדולה להיות פרזנטורית של סיליקומרט..

  השבמחק
  תשובות
  1. רעיון מעולה! אעביר אותו הלאה :-)

   מחק
  2. הי שוב, אנא השאירי את כתובת מייל שלך :-)

   מחק
 21. הייתי משתמשת בה כבסיס למון בלאן!

  השבמחק
 22. אבא שלי חוגג יומולדת
  לאחרונה אנחנו עוברים תקופה לא קלה ומאוד בא לי להכין לו עוגה מיוחדת. אוכל להשתמש בתבנית כדי ליצור מעין כתר מעל פני עוגה עגולה ובכך להזכיר לו שהוא המלך שלנו

  השבמחק
  תשובות
  1. חיבוקים מפריז

   מחק
  2. מקווה שהכל ייגמר בקרוב ובצורה טובה ואגיע לקבל חיבוק אמיתי ממך ומהעיר המדהימה הזו :)

   מחק
 23. קרמבו - מוס וניל/מוקה בציפוי דק של שוקולד. הכי פשוט הכי טעים

  השבמחק
 24. מאד נהניתי מהסרטון. הייתי עושה מוס קפה מכניס גביע גלידה מוופל מצופה בשוקולד מבפנים בלבד ולתוכו הייתי מזלף קרם נוגט. שם תחתית של נוקטורנו אגוזים וכשמחלץ מצפה בשוקולד לא בגנש כדי שכשיינגס יזכיר קרמבו. שיתפצפץ בפה.��

  השבמחק
 25. או וואו תבנית מהממת לעוגת שוקולד פאדג'ית לחלוטין בלי קמח עם מלאאא אלכוהול כמו ברנדי טוב פדרו חימנס. ממממ😋😋😋

  השבמחק
 26. יופי של תבנית. אכין ממנה מוס פיסטוק עם הפתעת (אינסרט) שוקולד חלב על בסיס של מרנג קקאו והציפוי גלאסג' ירקרק עם פולי קקאו גרוסים ♥

  השבמחק
 27. היי טעים: קרמבו תות בננה בציפוי שוקולד ופתיתי קוקוס קלוי!

  השבמחק
 28. הייתי מנצל את הגובה של התבנית וליצור טריקולד מבוססי פירות כלומר 3 שכבות של מוס פספילורה, מוס תות ומוס מנגו. וגם מכניס הפתעה קטנה במרכז, גליל של מרציפן בייתי. מלבד זאת כמובן כל הכבוד, תבנית על שמך וכו' והסרטון מדהים ורואים את האהבה שלך לתחום בעיינים.

  השבמחק
  תשובות
  1. מוטי יקירי, זוכרת היטב את ההתחלה, גם אז היית לצדי, תודה על התגובה!

   מחק
 29. וואי לגמרי עוגות שארלוט פירות אישיות! עם עיגולים שלג׳לי פירות, קרם שקדים, מרנג, עיגול ספוג לתחתית וקצפת שעוטפת את הכל כך שלא רואים כלום ומרוסס בשוקולד ��
  איזה כיף לראות כמה את מצליחה ואיזה כבוד זה שיש תבנית על שמך!

  השבמחק
  תשובות
  1. רעיון מקסים ותודה רבה על המילים!

   מחק
 30. וואו איזו תבנית מדליקה!! אני אופה לי סתם להנאתי לא מקצועיככה שלא עלה לי מתכון מתוחכם בראש,אבל המתכון שלך נראה כל כך טעים שממש מתחשק לי לנסות!
  בהצלחה, כיף לקרוא את הבלוג שלך

  השבמחק
 31. מיטל חטב28/9/18 09:33

  תבנית מהממת!!אפשר להכין איתה מלא רעיונות ומשחקים של טעמים אבל הדבר שהכי הייתי רוצה להכין בה זה קרמבואים מושלמים ללא גלוטן בשביל הצליאקית הפרטית שלי..

  השבמחק
 32. היי שרון :)
  כל הרעיונות שהוצגו פה נשמעים נפלא!
  אם אפשר להיות לרגע כופרת. מכיוון שהראש שלי נמצא כעת כל הזמן בחשיבה של אילו פשטידות יכולה להכין לקטנה שתאהב. אלך על המלוחים.
  הייתי משמנת את התבנית. מפזרת שומשום. מכינה מילוי תרד עם גבינות מלוחות והפעם טוחנת אותו לעיסה חלקה. מזלפת לתבנית ואופה.
  נראה לי יצא מדליק ואולי היא תסכים סוף סוף לאכול :)
  שיהיה חג שמח בצימר הפריזאי :)

  השבמחק
  תשובות
  1. מדליק! בהחלט גם מלוח הולך :-)

   מחק
 33. Einat Felz29/9/18 11:58

  בהצלחה שרון !

  השבמחק
 34. סיון פלטין29/9/18 19:29

  עופרי, הבת שלי שמכורה לשוקולד, ביקשה לעדכן (היא עדיין לא יודעת לכתוב, אבל לזלול שוקולד משובח דווקא כן) שהיא מתכוונת להכין איתי בתבניות מוס שוקולד לבן, מצופה בגנאש עם מחית פירות יער ושברי אגוזי לוז

  השבמחק
  תשובות
  1. נהדר, היא בהחלט בעלת טעם מעולה :)

   מחק
 35. מיכל עובדיה1/10/18 19:01

  מקסים! רק האמרנה שהכנסת כבר גרם לי לרייר.... :)
  הייתי אופה עוגת פרג בחושה, מכניסה לתוכה (דרך התחתית) כדור של גנאש שוקולד מריר, הופכת ומצפה בגנאש שוקולד חלב ועליו שבבי שקדים קלויים. עכשיו אצטרך לרוץ ולאפות את זה בתבנית רגילה... :(

  השבמחק
  תשובות
  1. נהדר!!!!! אגב, התבנית נמכרת במר קייק :-)

   מחק
 36. תגובה זו הוסרה על ידי המחבר.

  השבמחק
 37. ואוו!!! את מדהימה כהרגלך :)
  הסרטון והרעיונות מטריפים. והתבנית משגעת לגמריי.
  כל פעם שסילקומרט מוציאים תבנית חדשה זה קסם. תבניות מעוצבות בשלמות וממש רואים את החשיבה המושקעת בכל דגם ודגם. אני מדמיינת את המעצבים שלהם יושבים ומציירים במחשב וגורסים ושוב ושוב עד ליצירת התבנית המושלמת.

  הרעיון שלי לא מקורי, אבל קאוב לליבי.
  בעזרת התבנית אשמל ליצור קרמבואים קסומים ללא גלוטן עבור הבן שלי שיש לו צליאק ועיניו כלות למראה הקרמבואים המופיעים בחנויות יחד עם הגשם הראשון... קרמובאים שהוא לא יכול אפילו לטעום...

  הוא מחכה בכליון עיניים לקרמבואים שאני מכינה. אבל שלי לא נראים ככה... התבנית תהפוך את החוויה שלו למושלמת. קרמבו מעוצב, יפיפה, הרבה יותר מהקנויים... אשמח כל כך לזכות בשביל להכין לו את הקרמבו המושלם.

  השבמחק
 38. תודה לכולם על התגובות המדהימות, אין מרגש מזה :-) מבטיחה לנסות ולהשיג עוד תבניות לחלוקה בנתיים הנה הזוכים:
  רמון לוזנו
  אסתי רותם ידידיה
  עופרי זוטא
  שקד פורטנוי
  הילה זגורי
  בקרוב אתגרים נוספים :-)

  השבמחק
  תשובות
  1. אומייגאד איזה מרגש! תודה רבה רבה, מחכה כבר להכין את רוחות הרפאים 😁

   מחק

תודה על התגובה, שיהיה מתוק :-)

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *